Medikal Estetik

Günümüzde estetik tedaviler alanında büyük gelişmeler kaydedildi. Öyle ki artık herhangi bir ameliyata gerek duyulmadan ve neşter kullanılmadan estetik müdahaleler yapılabiliyor. Medikal estetik olarak adlandırılan bu alanda oldukça başarılı sonuçlar alınabilmekte, hasta oldukça hızlı bir şekilde yeni görünümüne kavuşabilmektedir.


 • Medikal Estetik Hangi İşlemleri İçermektedir?
 • Medikal Estetik Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Medikal Estetikte Uygulamalar Nasıl Yapılır?
Medikal Estetik Hangi İşlemleri İçermektedir?

Medikal estetik genellikle doku altına yapılan enjeksiyonları, ameliyatsız yüz germe adı altında yapılan işlemleri, botoks, cilt gençleştirme, çatlak tedavisi, ciltteki lekeleri giderme, saç dökülmelerine yönelik mezoterapi gibi uygulamalar, selülit tedavisi ve bölgesel incelme gibi işlemleri kapsamaktadır.

Bazen bir seans bazen ise birkaç seansta gerçekleştirilen uygulamalar, tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de oldukça rağbet görmektedir. Hastaların neşter kullanılmadan ve bir ameliyat psikolojisine girmeden vücudunda kusurlu bulduğu kısımların iyileşmesine imkan sunan medikal estetik uygulamaları, herhangi bir acıya ve ağrıya neden olmadan kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

Bu uygulamalar bazen tek başına işe yararken bazen de birtakım estetik cerrahi operasyonlara destek olarak hastaya verilmektedir. Estetik cerrahi ile yakın bir ilişkisi olan medikal estetik hakkında bilinmesi gereken en önemli olgu, asla estetik cerrahinin yerini tutmayacağıdır. Çünkü estetik cerrahi ile çok daha kesin ve kalıcı çözümler üretilirken, medikal estetik ile bazı durumlarda geçici çözümler sunulmaktadır. Örneğin, botoks uygulaması, ciltteki kırışıklıkları uzun bir süreliğine ortadan kaldırabilir. Ancak bu süre sona erdiğinde kırışıklık görünümü yeniden ortaya çıkacaktır. Bu durumda botoks uygulamasını yenilemek gerekir. Fakat estetik cerrahide yapılan ameliyatlar kesin çözümler sunmaktadır.

Medikal Estetik Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Medikal estetik kolay ve avantajlı bir uygulama olduğu kadar, eğer dikkat edilmez ve bilinçli olarak yapılmazsa son derece ağır sonuçlara varabilen bir durumu içermektedir. Bu uygulamaları yapacak olan kimselerin, medikal estetik alanında uzman olan eğitimli kimseler olması önemlidir. Günümüzde bu konuda açılan birçok estetik merkezi ve kendisini medikal estetik uzmanı olarak tanıtan çok sayıda kişi vardır. Bu kişilerin gerçekten uzman olup olmadığını bilmek ve medikal estetik uygulamalarını bilinen, güvenilen estetik merkezlerinde yaptırmak, en doğrusudur.

Bir kimse, medikal estetik uygulaması yaptırmaya karar vermişse, yaptıracağı işlem her ne kadar basit olursa olsun, estetik merkezini iyi seçmeli ve öncesinde bu konuda ciddi bir araştırma yapmalıdır.

Medikal Estetikte Uygulamalar Nasıl Yapılır?

Medikal estetik uygulamalarında uygulama yapılacak olan alandaki probleme göre farklı uygulamalarda bulunulmaktadır. Örneğin, sorun saç dökülmesi ise saç mezoterapisi uygulanır ve enjeksiyon ile saç köklerine saçları besleyecek olan maddeler verilir. Selülit tedavisi söz konusu ise ciltteki selülit görünümünü yok edecek birtakım terapiler uygulanır. Bu terapilerin içerisinde özel cilt bakım ürünleri kullanmak, derinin alt tabakasına yerleşmiş olan yağları yok edecek mezoterapi uygulaması ve masaj gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Bu uygulamaları yaptıran hastalar, bir cerrahi operasyona hazırlanır gibi davranmak zorunda değildir. Hatta günümüzde oldukça yoğun çalışan bireyler, öğle arasında işten çıkıp, estetik merkezine giderek, bu uygulamaları yaptırmakta ve öğleden sonra da işinin başına rahatlıkla geri dönmektedir. Son derece basit uygulanan yöntemler sayesinde artık güzelleşmek oldukça kolay bir hale gelmiştir.

Medikal estetik yöntemlerini kullanacak olan kimselerin herhangi bir rahatsızlıkları ve sürekli kullanmakta oldukları bir ilaç varsa, bunu mutlaka uzmana bildirmeleri gerekmektedir Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kesinlikle önerilmeyen bu yöntemler, kalp, karaciğer ve böbrek sorunları olan kimseler için de güvenli bulunmamaktadır. Ayrıca kanser tedavisi gören kemoterapi ve radyoterapi alan hastaların doktorlarına danıştıktan sonra bu uygulamaları yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Fotoğrafı sağa / sola kaydırın!


Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi