Diş Çekimi


Ağız içi sağlığı dişlerin sağlığı ile doğrudan bağlantılıdır. Sağlıklı dişler sağlık vücut anlamına geldiğinden diş sağlığına her daim dikkat edilmeli ve bakım için yapılan adımlar kesinlikle atlanmamalıdır. Diş bakımı denince akla yalnızca diş fırçalama gelmemelidir. Dişleri diş ipi ile temizlemek ve zararlı yiyeceklerden örneğin; asitli içeceklerden uzak durmakta diş sağlığının korunmasını sağlayacaktır.

Dişlerin uzun süre kullanılması ve hiç çürümemesi için bu detaylara dikkat edilmesi yeterlidir. Fakat ülkemizde insanların birçoğu bu adımları önemsememekte ve diş hekimine kontrol için değil yalnızca bir sorun oluştuğunda gitmektedir.

Diş hekimleri yalnızca problemleri gidermek için değil problemler oluşmadan önce engellemek içinde hizmet vermektedir. Bu sebeple 6 ayda bir mutlaka kontrollere gidilmeli ve bir problem olup olmadığı öğrenilmelidir. Bu rutin kontroller sayesinde oluşabilecek bir diş problemi erkenden tespit edilecek ve hemen tedavi edilecektir. Bu sayede diş çekimi gibi geri dönülemez tedavilere gerek kalmayacaktır.

Dişte var olan çürüme erken tespit edildiğinde kanal veya dolgu tedavisi gibi diş tedavileri ile dişi kurtarmak mümkündür. Fakat diş kurtarılamayacak bir seviyeye geldiğinde mecburi bir diş çekimi yapılacak ve diş tamamıyla çekilecektir.


  • Diş Çekimi Hangi Durumlarda Yapılır?
  • Diş Çekimi Nasıl Yapılır?
  • Diş Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
  • Diş Çekiminin Fiyatı Ne Kadardır?
Diş Çekimi Hangi Durumlarda Yapılır?

Diş çekimi operasyonu dişin kökü ile birlikte tamamen çekilmesi anlamına gelmektedir. Bu tedavinin yapıldığı belli başlı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlarda ilki çürüklerdir. Çürük, dişi tamamen ele geçirdiyse ya da diş üzerinde tedavi edilemeyecek kadar büyük bir kırık mevcut ise diş çekimi tedavisi uygulanması zorunludur. Bu sayede diş çekilecek ve yerine implant ya da köprü tedavisi ile yenisi yapılabilecektir.

Diş çekimi tedavisinin uygulanmasının zorunlu olduğu bir diğer problem ise diş eti sorunlarıdır. Diş eti çekilmesi tarzı problemler altta yer alan dişin sallanmasına neden olacaktır. Diş eti tedaviye karşılık vermiyorsa sallanan dişin çekilmesi gerekecektir. Aynı durum gömük dişler içinde geçerlidir. Ağız içinde var olan diş tam olarak gömülü ise çekilmesi çok daha doğru olacaktır.

Bu ve bunun gibi durumlar diş çekimi operasyonun zorunluğu olduğu operasyonlardır. Bu sebeple bu tarz problemleri olan kişilerin mutlaka bir uzman görünmeleri tavsiye edilmektedir.

Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

Diş çekimi operasyonunun ne şekilde yapılacağı dişin durumuna bağlıdır. Normal dişlerin çekimi çok daha kolay olsa da 20’lik dişler biraz daha zor çekilmektedir. Bu gibi durumlarda çene cerrahisine başvurulması gerekebilmektedir. Normal dişlerin çekimi ise bir günde tamamlanacaktır. Bunun için ilk olarak bir muayene süreci geçirilmesi gerekmektedir.

Diş hekimi dişi inceleyecek ve başka tedaviler ile kurtarılıp kurtarılamayacağına karar verecektir. Eğer kanal tedavisi gibi bir tedavi uygulanması mümkün ise bu yöntem tercih edilecektir. Fakat diş kurtarılamayacak seviyede kırık ya da çürük ise diş çekimi yapılacaktır.

Diş çekimi yapılacağında diş etti ve o bölge uyuşturulacak ve lokal anestezi ile hiçbir şey hissedilmemesini sağlayacaktır. Bölge uyuştuktan sonra ise çekim işlemine geçilecektir. Diş çekimi tamamlandıktan sonra mutlaka bir pamuk bastırılmalı ve kanamanın durması sağlanmalıdır.

Diş Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diş çekimi operasyonu kısa sürede tamamlanan fakat iyileşme süreci biraz uzun olan bir operasyondur. Bu sebeple dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki diş çekimi sonrası konan pamuğun en az 20 dakika boyunca çekim yapılan bölgede tutulması gerektiğidir. Bu bölgenin mikrop kapmasına engel olacak ve kanama çok daha kolay bir şekilde duracaktır.

Bunun yanı sıra yiyecek ve içeceklere de dikkat edilmeli ve çok sıcak olan besinlerden uzak durulmalıdır.

Diş Çekiminin Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Dis Cekimi

Sizi Arayalım!
Adres

Polat Tower Residence Fulya Mah.
Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


Bizi Arayabilirsiniz!

+90 549 440 4850


E-Posta Adresimiz

info@norvecklinik.com


Randevu Alın!

İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

Kaliteli ve Doğru Hizmet


Kaliteli ve Doğru Hizmet

Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
Estetik-Diş-Obezite
Saç Ekimi