Diş Eti Tedavisi


Ağız için meydana gelen sorunlar ve problemler yalnızca diş sorunları ile sınırlı değildir. Diş etinde de problem oluşması mümkündür. Diş etlerinde oluşan en yaygın problem diş eti çekilmesi adı verilen yaygın sorundur.

Diş eti çekilmesi etlerin diş üzerinden yukarı doğru çekilmesine neden olan rahatsızlıklardan bir tanesidir. Dişlerde çürümelere ya da hassasiyete yol açan bu rahatsızlık tedavi edilmediği müddetçe daha da ilerleyebilmektedir. Genellikle dişlerin uzun süre düzenli olarak fırçalanmaması ile ortaya çıkan bu rahatsızlık daha farklı nedenlerden dolayı da oluşabilmektedir.

Diş eti çekilmesi olan kişiler dişlerini fırçalamaya çalıştıklarında etlerde kanamalar olduğu görülecektir. Bu seviyeye gelmiş olan sorunlarda diş eti tedavisi uygulanmalı ve bunun için vakit kaybedilmemelidir. İleri seviyeye ulaşan diş eti çekilmelerinde diş kaybı yaşanması bile mümkündür. Bu sebeple mümkün olduğunda hızlı hareket edilmeli ve çekilme daha da ilerlemeden bir diş hekimine başvurulmalıdır.


 • Diş Eti Neden Çekilir?
 • Diş Eti Çekilmesinin Belirtileri Nelerdir?
 • Diş Eti Çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir?
 • Diş Eti Tedavisinin Fiyatı Ne Kadardır?
Diş Eti Neden Çekilir?

Diş eti çekilmesi problemi sağlıklı dişlerde ve iyi bakılan ağızlarda oluşabilecek bir sorun değildir. Çekilmenin oluşabilmesi için bazı yanlış hareketlerin yapılmış olması gerekmektedir. Bu hatalar hastalığın nedenlerini oluşturmaktadır. Bu nedenlerden ilki diş fırçalama düzeninin olmamasıdır.

Günde en az 2 kere diş fırçalamak uzmanların önerdiği uygulamalardan bir tanesidir. Bunun ihmal edilmesi diş etlerinde bakterilerin oluşmasına ve bu bakterilerin çekilme sorununa yol açmasına neden olacaktır. Bu sebeple fırçalama dahil tüm ağız bakı düzeni kesinlikle ihmal edilmemeli ve özellikle diş ipi kullanımına özen gösterilmelidir.

Diş eti çekilmesi sorununa yol açan bir diğer neden ise sigara kullanımıdır. Sigara kullanımın dişleri sararttığı ve taş oluşumuna yol açtığı bilinen gerçekler arasındadır. Fakat bu zararlı alışkanlık yalnızca bu sorunlara değil diş eti çekilmesi problemine de yol açmaktadır. Sigara kullanan kişilerde diş eti çekilmesinin çok daha fazla görüldüğü kanıtlanmıştır. Bu sebeple bu tarz kötü alışkanlıklardan mümkün olduğu kadar uzak durulması gerekmektedir.

Tüm bunlar çekilmelere yol açsa da bazı kişilerde genetik olarak diş eti çekilmesi oluşması da mümkündür. Ailede bu tarz bir rahatsızlık var ise kişi dişlerine ne kadar iyi bakarsa baksın diş eti çekilmesi oluşma ihtimali bulunmaktadır. Bu ihtimalin azaltılması için düzenli diş kontrolleri aksatılamamalıdır.

Diş Eti Çekilmesinin Belirtileri Nelerdir?

Diş eti çekilmesi kendisini kolaylıkla belli eden rahatsızlıklardandır. Bu belirtilerden ilki dişlerin daha uzun görünmesidir. Diş etleri dişlerin içeride kalan kısımlarını açığa çıkaracağından diş eti çekilmesi oluşması son derece normaldir. Bu gibi şüphe duyulan durumlarda bir uzmana görünülmesi ve diş eti tedavisi için başvurulması tavsiye edilmektedir.

Bunun yanı sıra dişlerin dip kısımlarında şişlik ve kızarıklıklar görülmesi de mümkündür. Diş etleri çekildiğinden apse yapabilmekte ve buda etlerin şişmesine yol açabilmektedir. Bu tarz bir belirti diş eti çekilmesinin en net kanıtıdır.

Diş eti çekilmesi durumu kişinin ağız kokusuna da etki edebilmektedir. Kişide sürekli olarak var olan bir ağız kokusu durumu mevcutsa ve bu durum önceden yoksa diş eti çekilmesinin başlamış olması yüksek bir ihtimaldir. Tüm bu belirtiler hastalığın oluştuğunun göstergelerindendir.

Bu gibi belirtileri fark eden kişilerin alanında uzman bir diş hekiminden diş eti tedavisi görmeleri tavsiye edilmektedir. Bu sayede yaşanan tüm sorunlar ortadan kalkacak ve kişi sağlıklı görünen dişlere sahip olmuş olacaktır.

Diş Eti Çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Diş eti tedavisi kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. İlk olarak hastanın diş bakımına özen göstermesi ve bazı detaylara dikkat etmesi gerekecektir. Diş fırçalama uygulaması bir düzene oturtulmalı ve kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Fırçalama esnasında kullanılan fırça mutlaka yumuşak uçlu olmalı ve diş etlerine zarar verecek sert fırçalardan kaçınılmalıdır. Bu gibi detaylar tedavi sürecinin kolaylaşmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra greft tedavisi gibi diş eti tedavisi yöntemlerinin uygulanması da mümkündür.

Diş Eti Tedavisinin Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Dis Eti

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi