Diş Beyazlatma (Bleaching)


Dişlerde yaşanan problemler yalnızca çürükler ve ağrılarla sınırlı değildir. Sararmış olan diş yüzeyi bile bir diş problemidir. Bu tarz sararmış diş problemleri daha çok sigara kullanıcılarında görülmektedir. Bunun yanı sıra gün içerisinde çok sayıda çay ve kahve içen kişilerinde sararma problemleri ile karşı karşıya gelmeleri mümkündür.

Dişin yüzeyinde yani mine tabakasında meydana gelen bu sararmalar dişlerin kendisi ne kadar sağlıklı olursa olsun kötü görünecek ve estetik anlamda problem yaratacaktır. Bu durum kadın erkek herkes için geçerlidir.

Günümüzde sağlık alanında yaşana gelişmeler diş tedavilerini de etkilemiş ve çok sayıda diş beyazlatma yöntemi geliştirilmiştir. Son dönemlerde en çok dikkat çeken diş beyazlatma yöntemi bleaching olmaktadır. Günümüz teknolojisi ile ortaya çıkan ve en yoğun sararmaları bile giderebilen bu tedavi kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır.

Bu diş beyazlatma tedavisinin en büyük avantajı başarı oranının diğer yöntemlere oranla çok daha fazla olmasıdır. Sırf bu sebepten dolayı dikkat çeken bleaching beyazlatma tedavisi diş yüzeyini doğal beyaz bir renge kavuşturacak ve kişinin kendi dişlerine zarar verilmeden yapay olmayan bir parlaklık yakalanacaktır.


 • Diş Beyazlatma (bleaching) Nasıl Yapılır?
 • Diş Beyazlatma (bleaching) Kimlere Uygulanır?
 • Diş Beyazlatma (bleaching) Kalıcı mıdır?
 • Diş Beyazlatma (Bleaching) İşleminin Fiyatı Ne Kadardır?
Diş Beyazlatma (bleaching) Nasıl Yapılır?

Dişlerde olan sararmalar hem dış faktörler sebebi ile oluşmakta hem de genetik olarak doğuştan var olmaktadır. Bazı insanların diş rengi normalden daha koyu olabilmektedir. Bu da gülümserken problem yaratmakta ve kişide rahatsızlık oluşumuna sebep olmaktadır. Sararma ve renk değişimi problemi daha birçok sebebe bağlı olarak oluşabilmektedir. Yaşlılık bile bu sebeplerden bir tanesidir.

Tam da bu noktada devreye giren bleaching yani diş beyazlatma tedavisi dişlerin doğal görünümlü ve beyaz bir renge bürünmesini sağlayacaktır. Tedavi için 2 ayrı teknik bulunmaktadır. Bunlarda ilki ev tipi diye adlandırılan bleaching tedavisidir. Bu tedavinin yapımı diğerine oranla biraz daha farklıdır.

Bunun için hastanın ağzına özel kalıplar hazırlanacak ve o kalıbın içerisine dişlerin beyazlamasını sağlayan özel bir ilaç yerleştirilecektir. Bu ilaçlı kalıp gün içerisinde 8 saat kadar takılacak ve dişleri beyazlatması beklenecektir. Tedavi dişlerin sararma durumuna bağlı olarak 3-4 hafta sürebilmektedir. Bir diğer bleaching tedavisi çeşidi ise ofis tipi denilen ve muayenehanede uygulanan diş beyazlatma tedavisidir.

Bu tedavi evde değil dişçi koltuğunda yapılacaktır. Diş yüzeyine beyazlatma özelliği bulunan özel ilaç sürülecek ve daha sonra bu ilaç üzerine özel lazer ışınları uygulanacaktır. Birkaç seans boyunca süren bu uygulama sonrasında dişler beyazlayacak ve daha hoş bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

Diş Beyazlatma (bleaching) Kimlere Uygulanır?

Diş beyazlatma yani bleaching tedavisi dişlerinde sararma problemi olan herkes için uygundur. Tedavi birçok kişide etkili olsa da bazı durumlarda etkisini göstermeyecektir. Bu noktada mutlaka detaylı bir muayeneden geçilmeli ve dişlerin bleaching için uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Tedavi 18 yaşını geçmemiş olan gençler için uygun değildir. Bunun için dişlerin iyice gelişmesi beklenmelidir. Bunun yanı sıra hamile olan veya emziren annelerinde doktora danışmaları tavsiye edilmektedir.

Diş Beyazlatma (bleaching) Kalıcı mıdır?

Diş beyazlatma tedavisi olarak uygulanan ve son dönemlerin en dikkat çeken uygulamalarından bir tanesi olan bleaching tedavisi uzun süre kalıcı olan bir uygulamadır. Tedavi tamamen kalıcı olan diş beyazlatma yöntemlerinden değildir. Fakat 2 yıl süreyle beyazlık sağlaması mümkündür.

Dişlerin bakımına dikkat edildiği müddetçe bu sürenin daha da arttırılması mümkündür. Fakat tedavinin hemen sonrasında sigara kullanımına başlanması veya çay, kahve tüketimine dikkat edilmemesi beyazlık süresinin kısalmasına yol açacaktır. Bu sebeple dişlerin bakımına ve kullanımına her daim dikkat edilmelidir.

Diş Beyazlatma (Bleaching) İşleminin Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Dis Beyazlatma Bleaching

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi