Diş Estetiği


Dişler, birçok insanın vücudunda en çok önemsediği yerler arasında en başta gelmektedir. Bunların sebepleri arasında, hem sağlık hem de görüntü vardır. Dişler, vücudumuzda çok önemli bir işlevi yerine getirir, dişler sayesinde besinleri çiğneriz ve böylece daha kolay bir şekilde sindiririz. Bunun yanında dişin estetik anlamdaki önemi de büyüktür.

Özellikle insanların gülüşünün güzel bulunup bulunmaması üzerinde en büyük etmenlerden biri dişlerin şeklinin düzgünlüğü ve beyazlığıdır. Şekli düzgün olan ve bembeyaz dişlerle gülümsemek erkek olsun kadın olsun birçok insanın ortak isteğidir. İşte bu noktada, dişlerinin görünümünden memnun olmayanlar için diş estetiği seçeneği öne çıkmaktadır.

Seramik ve diş estetiği alanındaki son gelişmeler ile birlikte, dişlere daha güzel bir görüntü için yaptırmak eski günlere kıyasla çok daha kolay bir hale gelmiştir ve artık çok iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Birçok insan, estetik için nasıl yöntemler kullanıldığını, operasyonların ne kadar sürdüğünü, bir risk oluşturup oluşturmadığını merak etmektedir.


 • Neden Diş Estetiği?
 • Diş Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılıyor?
 • Diş Estetiğinin Aşamaları Nelerdir?
 • Kadın ve Erkekte Diş Yapısı Nasıldır?
 • Diş Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?
 • Diş Estetiğinin Fiyatı Ne Kadardır?
Neden Diş Estetiği?

İnsanlar birçok farklı sebepten dolayı dişlerine estetik operasyon yaptırmak isteyebilir. Bunlar arasında ilk sırada gelen sebepler, dişin renginde sararma ve gülüş anında ortaya çıkan görüntüden memnuniyetsizliktir. Dişlerin renginin sararması durumunda, diş beyazlatma işlemi yapılarak bu durum çözülür. Gülüşü düzeltmek içinse daha farklı bir diş estetiği operasyonu gerekmektedir.

Porselen laminat vener ismi verilen bir estetik operasyon ile, ön dişlerin sırasında bir bozukluk varsa ya da başka herhangi bir sebepten dolayı kötü görünüyorsa, bu problem düzeltilir ve kişinin ön dişleri daha güzel bir görüntüye kavuşur.

Son günlerde birçok insan, porselen laminat vener operasyonuna başvurmaktadır ve bu operasyondan çıkan birçok insan, estetik operasyondan memnun olduğunu ve artık daha özgüvenli bir şekilde gülümsediğini belirtmektedir.

Diş Estetiğinde Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Diş estetiğinde en etkili sonucu olmak için çeşitli yöntemler tercih edilmektedir. Bu yöntemler tercih edilirken uygulama ortamındaki imkânlar ve hastanın durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Bu yöntemler;

 • Yaprak porselen (lamina) yöntemi
 • Komple seramik kaplama yöntemi
 • Porselen dolgu yöntemi

Bu yöntemlerle diş estetiği işlemleri yapılmaktadır.

Diş Estetiğinin Aşamaları Nelerdir?

Diş estetiği yapılırken birtakım aşamalar takip edilir. Bu aşamalardan ilki diş estetiğini etkileyen faktörlerin belirlenip bu etkenlere göre en doğru diş estetiği planının yapılmasıdır. Diş estetiğini etkileyen faktörüler:

 • Cinsiyet
 • Yaş
 • Yüz hatları
 • Gülüş simetrisi
 • Diş etleri
 • Dudak
 • Dişlerin renkleri ve sıralanışı

Öncelikle yüzün geometrik yapısı belirlenir. Bireyin yüz hatları hangi diş formunun seçileceğini belirlemektedir. Geniş, dar, yuvarlar, uzun ve da küçük tipte yüz hatlarına göre uygun şekilde diş tasarımı yapılmalıdır.

Kadın ve Erkekte Diş Yapısı Nasıldır?

Diş yapıları kadın ve erkeğe göre farklılık göstermektedir. Kadınlarda dişler daha yumuşak hatlara sahip gel gülme hattı da üst tarafa doğru kavisli yapıya sahiptir. Ortada bulunan iki diş yanındaki dişlere göre biraz daha uzun yapıya sahiptir. Köşe dişler arasında küçük boşluklar bulunmaktadır. Erkek dişlerinde ise ya komşu dişler düz bir hatta birleşmektedir. Dış hatları belirgin şekilde yapıya sahiptir. Gülme hattı ise daha düz bir yapıya sahiptir.

Diş Estetiğinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Diş estetiğinde en çok kullanılan yöntem dental implant yöntemidir. Bu yöntemde titanyumdan yapılmış yapay diş kökleri kullanılır. İnsan bünyesi ile uyumlu olan bio yapıya sahip olan bu materyal çene kemiği üzerine bağlanma yapılarak vücudun bir parçası haline gelir.

Tek diş eksikliği durumunda yan dişe kolayca monte edilebilen bu materyal çoklu diş eksikliği durumlarında ise sabit çözümlerle uygulamak mümkündür. Lokal anestezi altında yapılan Küçük cerrahi işlemlerle monte edilen bu materyal ameliyat sonrası aynı gün bireyin günlük hayatına devam etmesine imkân veriyor. Diş estetiği işlemlerinde en çok kullanılan yöntemlerden biri de tam seramik köprü uygulaması, yaprak porselen ve porselen dolgu gibi tek seansta kullanılan diş estetiği yöntemleridir.

Bu işlemde dijital kamera ile alınan diş görüntüsü bilgisayar ortamında modelleme yapılarak bireye uygun diş kalıpları oluşturulur. 3D şekilde yapılan bu işlemlerden sonra cihaz uygun diş bloklarını hazırlayarak kişisel dişleri tasarlar. Günlerce provaya yapmaya gerek kalmadan yapılan bu yöntemle elde edilen diş kalıplarını uzman doktor dişe uygulayarak diş estetiği işlemini tamamlar.

Diş Estetiğinin Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Dis Estetigi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi