Estetik Online Fiyat almak için formu doldurun.

3 Dakikada Fiyat AL!
  Resmi sağa ve sola oynatın!


  Estetik Nedir / Neden Yaptırılır?


  Kadınlar, dış görünüşlerinden rahatsız oldukları zaman, estetik ameliyat olma eğilimi içine girerler. Diğer kadınlar ile aynı görünenler ise, daha güzel görünme arzusu nedeniyle estetik ameliyat gerçekleştirmek isteyebilirler. Bu gibi temel güdülere bağlı olarak estetik ameliyat olma eğilimi taşıyan kadınların estetik hakkında bilmeleri gereken bazı önemli noktalar vardır.

  Aynı zamanda estetik olma ihtiyacına sahip olan kadınların bu konuda motivasyonlarını arttırmaları için bazı yan olgulara da ihtiyacı vardır. Burun estetiği ameliyatı, yüz estetiği, kulak estetiği, karın germe estetiği ve mezoterapi gibi birçok estetik operasyonu bulunmaktadır.

  Uluslararası Estetik Plastik Cerrahları Derneği (ISAPS)’ın 2016 yılı verilerine göre tüm dünya genelinde yüz (kaş kaldırma, kulak estetiği, boyun germe, rinoplasti) operasyonlarında yüzde 7, meme operasyonlarında yüzde 11, tüm vücut operasyonlarında ise yüzde 8 oranında bir artış var.

  Araştırmalar Türkiye’deki estetik operasyonlarına dair de bilgiler veriyor. Şöyle ki Türkiye en çok estetik operasyonunun yapıldığı 10 ülke arasında 8. sırada. Türkiye’de en çok yapılan cerrahi işlem gerektiren estetik operasyonlarının başında ise burun operasyonları geliyor. Diğer operasyonlar ise sırasıyla şu şekilde:

  Türkiye’de en çok yapılan ve cerrahi işlem gerektiren estetik operasyonları;

  1. Burun estetiği
  2. Meme büyütme
  3. Liposuction
  4. Göz kapağı ameliyatı
  5. Yağ enjeksiyonu

  • Estetik Nasıl Yapılır?
  • Estetik Operasyon Sonrasındaki Beklentiler
  • Estetik Operasyon Fiyatları Ne Kadardır?
  • Erkekler Estetik Yaptırır mı?
  • Estetik Operasyonlarını Kimler Gerçekleştirebilir?
  • Estetik Operasyonu Yaptırılacak Hekime Nasıl Karar Verilir?
  Estetik Nasıl Yapılır?

  Estetik operasyonu öncesinde hasta, operasyonu gerçekleştirecek olan hekime muayene olur. İstenilen estetik operasyonuna uyumluluk ve gereklilik tartışılır. Hasta ile hekim arasında gerçekleştirilecek olan bu diyaloglar doğrultusunda operasyona karar verilir. Çeşitli tetkikler sonrasında program uygulanmaya başlanır.
  Günümüzde dış görünüş bir hayli önem taşımaktadır.

  Sosyal medyanın hayatımızdaki rolünün artması ile birlikte kişiler sosyal medya hesaplarından kısa bir süre içinde mikro ünlü olmayı başarabilirler. Bu şekilde ünlü olmanın en kısa yolu da estetik operasyon geçirerek daha güzel bir görünüme sahip olmaktır.  Bazı estetik ameliyatlar karar verilip kısa bir süre içinde uygulanabilir. Bazılar ise geniş bir zaman ağına yayılmalıdır. Öncelik olarak plan ve program yapılır ve bu şekilde bir operasyon düzenlenir.

  Estetik Operasyon Sonrasındaki Beklentiler

  Kadınların karar verme süreçleri değişkenlik gösterebilir. Bir kadın estetik operasyon geçirmek için uzun seneler önceden karar aldıktan sonra bazı tetikleyici nedenlerin ortaya çıkması ile birlikte bu sürecini hızlandırabilir. Genel olarak kadınların estetik yaptıkları bölgeler bellidir. Burun ve küçük göğüs şikayetleri en fazla görülen şikayetler arasındadır. Doğum sonrasında ise sarkma problemleri ile karşı karşıya kalınmaktadır. İlerleyen yaşlarda ise kişinin yüzünde gelen deformasyonlar şikayet nedeni olur.

  Burada en önemli olan ise, estetik operasyonu geçirecek olan kişinin beklentisi ve operasyon sonrasında ortaya çıkabilecek olan görünüm. Hekiminiz bu konuda size bilgi verecektir fakat sizin de bu konuda ısrarcı olmanız gerekmektedir. Burun estetiğini ele alacak olursak, burun şekli özellikle yüz hatlarına göre tercih edilmelidir. Yüz hattınız ile uyumlu olmayacak olan bir estetik, sizin daha sonrasında daha da kötü hissetmenize sebep olacaktır.

  Estetik Operasyon Fiyatları Ne Kadardır?

  Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

  Erkekler Estetik Yaptırır mı?

  Yapılan araştırmalar sonucu estetik ameliyat olan insanların yüzde seksenin kadınlar olduğu ifade edilmiştir. Geriye kalan yüzde 20 azımsanacak bir oran değildir. Sağlık nedeni ile yaptırılan estetik ameliyatlarını bir kenara bırakırsak, erkeklerin de kendi bakımları için daha fazla mesai ve para harcadığı gözlemlenebilen bir gerçektir. Günümüzde dış görünüşün ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçektir.

  Erkeklerde bu durumdan nasibini almıştır. Erkeklerin estetik operasyon geçirme nedeni kadınlardan biraz daha farklıdır. Kadınlarda genellikle duygusal nedenler tetikleyici olurken, erkekler fiziksel olarak daha güzel bir görüntü kazanma amacı güderler. Bu sayede kendilerini daha iyi ifade edebildikleri konusunda bir yargıya sahiptirler.

  Estetik Operasyonlarını Kimler Gerçekleştirebilir?

  6 senelik tıp fakültesini bitiren herkes doktor olarak kabul edilmektedir. Bunun ardından tıbbın herhangi bir branşında uzmanlaşmak için 4–5 yıl asistan doktorluk yapılır. Bunun sonunda da dahiliye uzmanı, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, genel cerrahi ve buna benzer alanlarda uzman olurlar. Bu şekilde olan doktorlara ise Uzman Doktor denilmektedir.

  Devamında ise üniversite hastanelerinde akademisyen olmak isteyenler, Destek Doçent ünvanı ile doktorluk görevini gerçekleştirirler. Bir süre sonra sınavlara girebilirler ve Doçent olurlar. Bunun üzerine devam etmeyi isteyenler ise, yine bir süre geçtikten sonra sınavlara girmek kaydı ile Profesör olurlar. Bu ünvanların yükseltilmesi tamamen bilgiye, beceriye ve tecrübeye dayanmaktadır.

  Dolayısı ile unutulmamalıdır ki, ünvan arttıkça o doktorun bilgisi ve tecrübesi de artar.
  Tıp branşları 3’e ayrılmaktadır. Cerrahi bilimler, Temel Bilimler ve Dahili Bilimler.

  Dahili Bilimlere örnek olarak; dahiliye, çocuk hastalıkları, kardiyoloji örnek verilebilir. Bu kişiler AMELİYAT YAPAMAZLAR.

  Cerrahi Bilimlerine ise; göğüs cerrahisi, genel cerrahi, beyin cerrahisi örnek verilebilir. Cerrahlar kısaca Operatör Doktordurlar. Bu kişiler AMELİYAT YAPABİLİRLER.

  Operatör, Cerrahi Dal uzmanı anlama gelir. Bu tabloya bir örnek verecek olursak; Op.Dr. **** **** ve Uz.Dr. ***** *******    İkisi de eş kıdemdedir. Fakat ameliyat/operasyon yapma yetkisi tamamen Operatör Doktordadır.

  Estetik Operasyonu Yaptırılacak Hekime Nasıl Karar Verilir?

  Yukarda belirtildiği gibi, estetik operayon hekimi mutlaka Operatör Doktor yani Op.Dr. olmalıdır. Kendisini Uzman Doktor yani Uz.Dr olarak tanıtan ya da sadece Dr. olarak tanıtan hekimlerden uzak durmalısınız. Kendinizi bu iş için senelerini harcayan deneyimli Operatör Doktorlara yani Cerrahlara emanet etmelisiniz.


  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi