Burun Eti Büyümesi


Burun yüzün merkezinde yer alan önemli bir organdır. Hem nefes alınmasını sağlayan hem de kokuların ayırt edilmesine yardımcı olan bu organ her anlamda büyük önem taşımaktadır. Burada oluşabilecek herhangi bir sorun çok sayıda çeşitli probleme yol açabilecektir.

Bu problemlerden ilki burun eti büyümesi problemidir. Burun eti büyümesi problemi pek çok sorunu da beraberinde getiren bir burun içi sorunudur. Burun organın içerisinde tam 6 adet burun eti bulunmaktadır.

Bu etlere konka adı verilmektedir. Vücudun kliması görevini gören bu etler burnun mikropları tutmasını sağlayacak ve filtre amacı ile kullanılacaktır. Burundan nefes alındığından içeriye yalnızca hava değil mikroplar ve bakterilerde girecektir. Fakat burun bu bakterilerin içeriye girmesini önleyecektir.

Bu anlamda da çok büyük önem taşıyan burun organında meydana gelen burun eti büyümesi kişinin nefes almasını önleyecek ve daha birçok probleme yol açacaktır. Bu sebeple kişi nefes alamıyorsa ve uyurken de sürekli olarak ağızdan nefes almak zorunda kalıyor ise bir kulak burun boğaz uzmanına başvurulmalı ve tedavi için muayene olunmalıdır.


  • Burun Eti Büyümesi Neden Olur?
  • Burun Eti Büyümesi Belirtileri Nelerdir?
  • Burun Eti Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?
  • Burun Eti Büyümesi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Burun Eti Büyümesi Neden Olur?

Burun eti büyümesi problemi pek çok sebebe bağlı olarak oluşabilmektedir. Büyümenin en çok olduğu burun eti alt kısımda yer alan ettir. Burada yaşanan şişmeler doğrudan burnun nefes alma özelliğini etkileyecek ve kişi yalnızca ağızdan nefes alabilir hale gelecektir.

Bu bölgede yaşanan burun eti büyümelerinin ilk nedeni alerjidir. Polenler ya da farklı bitkiler kişilerde alerjiye neden olabilmektedir. Buda konka denilen burun etlerinin şişmesini ve burnun tıkanmasını sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra sigara gibi kötü alışkanlıklarda burun eti büyümesine yol açan sebeplerdendir. Bu tarz problemlerin daha çok sigara için kadın ve erkeklerde görüldüğü bilinmektedir. Bu sebeple sigara içimi söz konusu ise bırakılmalı ve mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Burun eti yani konkaların büyümesine etki eden bir diğer faktör ise iltihaplanmalar ve sinüzit gibi diğer burun problemleridir. Bu tarz burun sorunları giderilmediğinde konkalarda şişliklere yol açabilmektedir. Daha birçok nedene bağlı olarak oluşan ve burnun tıkanmasına sebep olan bu sorun mutlaka tedavi edilmeli ve giderilmelidir.

Burun Eti Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Burun etinde yaşanan büyümeleri birçok belirti yaratacaktır. Belirtilerin hangi rahatsızlığı işaret ettiğinin anlaşılması tedavinin daha kolay bir şekilde yapılmasına katkıda bulunacaktır.

Erken teşhis her hastalık için önemlidir. Bu durum burun eti büyümesi içine geçerlidir. Bu belirtilerden ilki nefes alamamaktır. Burnun bir ya da iki deliğinin birden kapanması ve nefes almaya engel olması burun eti büyümesi oluştuğunun en net kanıtıdır. Bu durum uyurken yaşanan nefes alamama problemlerinde beraberinde getirecektir.

Kişide uyku apnesi varsa yani uyurken hep ağızdan nefes alıyor ise burun eti büyümesinden şüphelenilmesi son derece normaldir. Bu durum ağız kuruluklarına ve tat alma sorunlarına da yol açacaktır. Kişi yeterince nefes alamayacak ve bu durum uyku kalitesine de olumsuz anlamda etki edecektir.

Bu gibi belirtiler doğrudan konka büyümesini işaret etmektedir. Üst solum yollarını kurutan ve vücudun dengesini bozan bu hastalık mutlaka tedavi edilmelidir. Bunun için kulak burun boğaz alanında hizmet veren sağlık kuruluşlarına başvurulması yeterli olacaktır.

Burun Eti Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?

Burun eti büyümesi problemi insanlar için büyük sıkıntılar yaratmaktadır. Etler daha da büyüyüp burnu tamamen tıkamadan tedavi edilmesi son derece önemlidir. Bu noktada tedavi yöntemleri kişiye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

En popüler burun eti büyümesi tedavisi ilaçla yapılan tedavilerdir. Bu ilaçlar hap şeklinde değil sprey şeklindedir. Burnun içine sıkılan bu spreyler burun içerisindeki konkaları küçültmeyi hedeflemektedir.

Burun Eti Büyümesi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Burun Eti Buyumesi

Sizi Arayalım!
Adres

Polat Tower Residence Fulya Mah.
Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


Bizi Arayabilirsiniz!

+90 549 440 4850


E-Posta Adresimiz

info@norvecklinik.com


Randevu Alın!

İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

Kaliteli ve Doğru Hizmet


Kaliteli ve Doğru Hizmet

Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
Estetik-Diş-Obezite
Saç Ekimi