Burun Revizyonu


Burun, insan yüzünün tam merkezinde yer alan ve görünümü doğrudan etkileyen önemli organların başında gelmektedir. Bu denli önemli olan ve kişinin nefes alması görevini üstlenen burun organında yaşanabilecek herhangi bir sorun burun estetiği ameliyatı gerektirebilmektedir. Burun estetiği burnun estetik amaçlı olarak ameliyat edilmesidir. Fakat her burun ameliyatı estetik kaygılar sebebi ile yapılmamaktadır. Bazılarında amaç nefes alma problemlerini gidermek olabilmektedir.

Her iki durumda da burnun şekli değişecek ve daha biçimli bir görünüm elde edilecektir. Bu amaçla yapılan burun estetiği operasyonları her zaman başarıya ulaşmamaktadır. Yanlış doktorlar tarafından yapılan estetik temelli burun ameliyatlarında görünüm hastanın istediği gibi olmayabilmektedir.

Bunu yanı sıra yeni yapılan burunda yamukluk, eğrilik ya da basık görünüm gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada devreye burun revizyonu girmektedir. Burun revizyonu daha önce burun estetiği ameliyatı geçirmiş fakat sonuçtan memnun kalmamış olan kişiler için idealdir.

Burnun yeniden revize edilmesi yani yenilenmesi amacına dayanan bu önemli ameliyat yaşanan tüm sorunların giderilmesini sağlayacaktır. Burun revizyonu yalnızca estetik görünümde yaşanan problemler için değil nefes alma noktasında yaşanan problemler içinde yapılabilmektedir. Kişi yaptırdığı burun ameliyatı sonrası çeşitli nefes alam problemleri yaşıyor ise yeniden revizyon ameliyatına başvurması mümkündür.

İlk ameliyata oranla biraz daha zorlu olabilen revizyon ameliyatı buna rağmen birçok problemi aynı anda giderecektir.


 • Burun Revizyonu Gerektiren Durumlar Nelerdir?
 • Burun Revizyonu Nasıl Yapılır?
 • Burun Revizyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
 • Burun Revizyonu Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Burun Revizyonu Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Burun revizyonu operasyonun yapılmasını gerektiren çok sayıda farklı durum bulunmaktadır. Bu durumlardan ilki burnun dış görünümünde yaşanan sorunlardır. Burnun normalden daha basık olması, burun yüzeyinde yaşanan çökmeler ya da burun ucu problemleri bunlardan yalnızca bir kaçıdır.

Doktordan kaynaklı olarak yaşanan bu problemlerin giderilmesi için tek çare burun revizyonu olacaktır. Bunun yanı sıra burnun anatomik yapısında problemler varsa yani kişi nefes alamıyorsa da revizyon yapılması gerekebilmektedir.

Burun tıkanıklığı revizyon başvurusunda bulunan birçok kişinin ortak sorunudur. Burun duvarı ya da daha farklı sebeplerden dolayı oluşan bu tıkanıklık hatalı burun estetiği ameliyatlarından kaynaklanmaktadır. Bu noktada yeniden ameliyat olunması gerekecektir.

Daha önce bir kez burun estetiği ameliyatı olmuş olan hastalarda güvensizlik problemi görülmesi mümkündür. Bu sebeple ikinci kez ameliyat olunacağına mutlaka güvenilirliğinden emin olunan bir uzman ile çalışılmalı ve bir daha sorun yaşanamaması için detaylı araştırma yapılmalıdır.

Burun Revizyonu Nasıl Yapılır?

Burun revizyonu klasik burun ameliyatları ile benzerlik göstermektedir. Fakat süreç ilk kez ameliyat geçiren hastalara oranla biraz daha zorlu geçebilmektedir. Ameliyatın ne kadar süreceği kişinin burnuna ve sahip olduğu soruna bağlıdır. Revizyon ameliyatı diğer burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi genel anestezi ile yapılacak ve hasta tamamen bayıltılacaktır.

En az diğer operasyonlar kadar önemli olan bu operasyonun öncesinde kesinlikle sigara kullanılmamalı ve 1 hafta öncesinde sigara ve alkol dahil her türlü kötü alışkanlıktan uzak durulmalıdır. Bu detaylara dikkat edildiği müddetçe operasyonun çok daha kolay bir şekilde atlatılması mümkün olacaktır.

Burun Revizyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Burun revizyonu sonrası iyileşme süreci biraz daha zorlu olabilmektedir. İlk ameliyatta görülmeyen morlukların ve şişliklerin oluşması mümkündür. Bu süreçte biraz daha dikkatli olunmalı ve yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır. Bol bol dinlenmek iyileşme sürecinin hız kazanmasını sağlayacaktır.

Revizyon burun estetiği operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise buz kompresidir. Bu tarz soğuk kompresler ameliyat sebep olduğu şişliklerin ve ödemin giderilmesine yardımcı olacağından kesinlikle ihmal edilmemeli ve özellikle ilk günlerde bol bol buz uygulaması yapılmalıdır.

Burun Revizyonu Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Burun Revizyonu

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi