Burun Ucu Estetiği


Kalıtımsal yapı ya da yaşamın bir döneminde meydana gelen çeşitli kazalar nedeni ile kişilerin burun estetiği gerçekleştirme ihtiyacı doğabilmektedir. Dahası, ileri yaş ile birlikte, yüz kaslarında meydana gelen zayıflama ve esnekliğin kaybı ile de, burunda düşüklük, sarkma gibi durumlar meydana gelebilmekte ve böylece yaşlılık belirtileri de daha fazla göze çarpmaktadır.

Sebebi her ne olursa olsun, burnun görsel yapısı, psikolojik ve toplumsal olarak bireyleri olumlu ya da olumsuz etkileyebilen bir yapıdır. Bu sebeple, bireyler, hayatlarının bir döneminde burun estetiği uygulamasına ihtiyaç duyabilmektedir. Buruna yönelik yapılan estetik uygulamalar, kemik ve kıkırdak yapısı üzerinden olabilirken, bazen yalnızca burun ucu estetiği ile de sınırlı kalabilmektedir.

Burun ucu estetiği, genel olarak, düşük burunluluk, mandalla sıkıştırılmış gibi dar olan burun ucu gibi durumlarda uygulanabilen ve gerekli diğer koşullar da müsait ise, kolaylıkla gerçekleştirilebilen bir estetik uygulamasıdır. Özellikle cerrahi ve teknolojideki gelişmeler ile bu konuda yeni yöntemler geliştirilmiş ve burun ucu estetiği yaptırmak isteyen kişiler için çeşitli seçenekler sunulmaya başlanmıştır.


 • Kimler Burun Ucu Estetiği Yaptırabilir?
 • Burun Ucu Estetiği Tam Olarak Nedir?
 • Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır? Bu Tür Burun Estetiği için Ne Tür Uygulamalar Mevcuttur?
 • Burun Ucu Estetiğinin Fiyatı Ne Kadardır?
Kimler Burun Ucu Estetiği Yaptırabilir?

Burun estetiği ve dahası burun ucu estetiği için, fiziksel anlamda az ya da çok bir değişimi ortaya çıkarmasından dolayı en başta, kişinin yeterli bilinç düzeyine ulaşmış ve kemiğe ilişkin yapının yeterli olgunluğa erişmiş olması gerekmektedir. Bunun için en ideal yaş ise ağırlıklı olarak 18 yaş ve sonrasıdır. Ancak, çok özel durumlarda söz konusu yaş sınırı daha da aşağılara indirilebilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Tam Olarak Nedir?

Burun ucu estetiğinin tıbbi literatürdeki ismi minor rinoplasti olarak kabul edilen, isminden de anlaşılabileceği üzere minör bir uygulamadır. Hastanın talebi doğrultusunda, burun ucunda, görsel ya da fiziksel olarak rahatsız eden kısmın kaldırılması ya da genişletilmesi yolu ile uygulanmaktadır. Bu durumda, eğer burun ucunda düşüklük var ise, kaldırmaya yönelik bir uygulama gerçekleştirilecektir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır? Bu Tür Burun Estetiği için Ne Tür Uygulamalar Mevcuttur?

Burun ucu estetiği, burun ucu sivri, kalın, uzun, geniş ya da dar olan kişilere, ideale ve ihtiyaçlarına uygun şekillerde uygulanmaktadır. Bu bakımdan, normal şartlarda, üçgen şeklinde bir yapıya sahip olması gereken burun, eğer bu standartlara uygun değilse, yeniden yapılandırılmak üzere uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Uygulamalar açısından bakıldığında ise, tıbbi ve teknolojik gelişmeler sayesinde, artık botoks uygulaması ile burun ucu estetiği gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede, yapılan dolgu uygulamaları ile burun ucunda, gereken estetik yapı oluşturulabilmektedir ve söz konusu işlem dakikalarla sınırlı olacak şekilde kısa sürmektedir.

Bir diğer uygulama ise, burun ucunda oldukça göze çarpan, hem fiziksel hem de görsel açıdan rahatsız edici bir durum olan sertliği azaltmaya yönelik hareketli burun ucu estetiğidir. Söz konusu uygulama, gerçekleştirildikten sonra, burun ucundaki mevcut sertlik azalmakta ve bu da birçok anlamda yaşamı daha da kolaylaştırmaktadır.

Burnu dikleştirmek üzere yapılan operasyonlarda ise, genel olarak içeriden müdahale ile işlem gerçekleştirilmektedir. Buna göre, hekim tarafından burun ucundaki yapılar burunda dik bir görünüm olacak şekilde yapılandırılmaktadır. Bu sayede, dudak ve burun arasındaki görsel mesafenin azalması ile daha hoş bir görüntü elde etmek mümkündür. Söz konusu operasyon yaklaşık bir saat civarı sürebilmekte, yaklaşık üç hafta içerisinde ise, hasta genel bir iyileşme sürecine girebilmektedir.

Bunların yanında, özellikle tecrübesiz hekimlerce gerçekleştirilen ve burun ucunda yanlış bir bölgenin tıraşlanması yoluyla yapılan operasyonlar sonucunda burun ucunda sarkma ya da düşme gibi sorunlarla karşılaşmak olasıdır. İyi gerçekleştirilmiş bir operasyon neticesinde ise, hasta yaşamı boyunca bu tür problem ile neredeyse hiç karşılaşmamaktadır. Bu nedenle burun estetiği konusunda alanında uzman bir plastik cerrah ile çalışmak önem arz etmektedir.

Burun Ucu Estetiğinin Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Burun Ucu Estetigi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi