Deviasyon Ameliyatı


Burun eğriliği adı verilen problemler her insanda görülebilmektedir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak oluşan ve kişinin burun görünümüne doğrudan etki eden deviasyon problemi yalnızca görünümü etkilemeyecek aynı zamanda çok sayıda soruna neden olacaktır. Bu sorunlardan ilki sürekli olarak yaşanan burun tıkanıklığı ve rahat nefes alamamadır.

Bu tarz kişiler gece uyurken de rahat nefes alamayacak ve sürekli ağızdan nefes almak zorunda kalacaktır. Ağzı kuruluğuna, yorgunluğa ve horlama problemlerine yol açan burun eğriliği deviasyon adı verilen burun estetiği operasyonu ile giderilebilecektir. Bu operasyon sayesinde hem eğri olan görünüm yok edilecek hem de burun eğriliğinin yarattığı sorunlar yok edilmiş olacaktır.


 • Deviasyon Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 • Deviasyon Ameliyatı Kimlere Yapılır?
 • Deviasyon Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?
 • Deviasyon Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Deviasyon Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun eğriliği problemini gidermek amacı ile yapılan ve genellikle başarılı olan bu operasyon sonucunda eğrilik giderilecek ve böylece hem daha düzgün görünen hem de daha sağlıklı işleyen bir buruna sahip olunacaktır. Deviasyon adı verilen bu ameliyat lokal anestezi ile yapılabildiği gibi çoğunlukla gene anestezi ile yapılmaktadır. Doktorlarında ilk önerisi genel anestezi olduğundan birçok hasta bu yöntemi tercih etmektedir.

Deviasyon burun estetiği operasyonu esnasında burun üzerine bir kesi açılacak ve eğriliğe yol açan kıkırdaklar tamamen çıkartılacaktır. Bu noktada burun kemiğine kesinlikle zarar verilmeyecek ve yalnızca eğri olan kıkırdakların alımı yapılacaktır.

Operasyon yalnızca burun eğriliği problemini gidermek için yapılırsa ve daha farklı operasyonlarla birleştirilmemişse ortalama 1 ya da 1,5 saat içerisinde tamamlanacak ve hasta yeni burnuna sahip olacaktır. Genellikle 18 yaş ve üstü olup burnu tamamen gelişmiş olan hastalara uygulanan burun eğriliği deviasyon ameliyatı çok acil durumlarda daha küçük yaşta olan hastalara da uygulanabilmektedir.

Ameliyat ile ilgili merak edilen en önemli nokta tamponlardır. Bu durum hemen hemen her burun estetiği operasyonu için merak edilmektedir. Operasyon sonrasında kullanılan tamponlar bilinen uzun tamponlardan değildir. Silikon malzemeden yapılan ve burun içine yapışmayan tamponlar tercih edilmekte ve hasta böylece çok daha rahat etmektedir.

Burun eğriliği ameliyatı bu doğrultuda yapılmakta ve kişi daha sonra hasta odasına alınmaktadır.

Deviasyon Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Deviasyon burun estetiği ameliyatı 18 yaşını geçmiş kadın erkek herkese uygulanabilmektedir. Bu operasyon deviasyon denilen burun eğriliği durumlarında yapılmaktadır. Burun eğriliği pek çok sorunu beraberinde getiren bir rahatsızlıktır.

Bu rahatsızlık yalnızca görünüm anlamında sorun yaratmayacak aynı zamandan kişinin nefes almasını da engelleyecektir. Bu sebeple bu tarz problemleri olan kişiler kesinlikle beklememeli ve ameliyat için gerekli başvuruları yapmalıdır.

Deviasyon Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Deviasyon burun estetiği ameliyatı sonrası süreçte hastanın dikkat etmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ameliyat sonrası ilk sürçte bol bol dinlenilmesi ve hemen ayaklanılmaması gerektiğidir. Hasta aniden ayağa kalktığında baş dönmeleri yaşayabileceğinden ilk 2-3 mutlaka uzanarak dinlenmelidir. Bunun yanı sıra burun bölgesi doktorun önerdiği kremlerle ve spreylerle temizlenmeli ve sürekli olarak nemli kalması sağlanmalıdır.

Bu temizleyiciler ameliyatta dolayı oluşan kurumuş kanların temizlenmesini sağlayacak ve burun çok daha kolay bir şekilde temizlenecektir. Bunun yanı sıra ameliyatlı bölge ilk 2 ay boyunca her türlü darbeye karşı korunmalı ve bu konuda çok dikkatli olunmalıdır. Darbe alan burunların yeniden burun eğriliği ile karşı karşıya kalması mümkündür.

Burun estetiği ameliyatı sonrası süreçte dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay ise tamponlar çıktıktan sonraki süreçtir. Bu süreçte burun bölgesi çok fazla ellenmemeli ve kendi haline bırakılmalıdır. İlk günler şişlikler olsa da daha sonra tüm şişler inecek ve burnun son hali ortaya çıkacaktır.

Deviasyon Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Deviasyon Ameliyati

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi