Jinekomasti


Jinekomasti adı verilen rahatsızlık erkeklerde görülen büyük ve sarkık göğüs problemidir. Bu problem birçok sebebe bağlı olarak oluşabilmekte ve birçok erkekte görünüm anlamında rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bu tarz bir soruna sahip olan erkekler özellikle de yaz aylarında sıkıntı yaşamakta ve sosyal hayattan uzaklaşmaktadırlar. Göğüsler kadınlar için önemi büyük olan organlardır.

Emzirme işlevi sebebi ile gerekli olan bu organlar erkekler için gereksizdir fakat gene de bulunmaktadır. Genellikle hormonsal sorunlara bağlı olarak oluşan jinekomasti tedavi edilebilir rahatsızlıklardandır. Bu sebeple bu tarz rahatsızlıkları olan erkeklerin jinekomasti ameliyatı için muayene olmaları ve harekete geçmeleri tavsiye edilmektedir.


  • Jinekomasti Neden Olur?
  • Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?
  • Jinekomasti Ameliyatı Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
  • Jinekomasti Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Jinekomasti Neden Olur?

Erkek göğüsleri kadın göğüslerinden farklıdır. Ergenlik döneminde genç kızlarda görülen göğüs büyümesi ve hassasiyeti doğal olan durumlardan bir tanesidir. Bu tarz belirtiler genç erkeklerde de görülebilmektedir. Fakat bu belirtiler devam ettiğinde ve kişinin göğüsleri aşırı derecede bir büyüme gösterdiğinde jinekomasti başlangıcı olarak değerlendirilebilmektedir.

Jinekomasti belli sebeplere bağlı olarak oluşacak ve kalıcı hale gelecektir. Bu sebeplerden ilki hormonal dengesizliklerdir. Erkeklerde östrojen yani kadınlık hormonu adı verilen hormonun az olması gerekmektedir. Fakat bu hormonda dengesizlikler oluşur ise jinekomasti oluşumu kaçınılmaz olacaktır. Bunun yanı sıra fazla kilolarda rahatsızlığı tetikleyen sebepler arasındadır.

Aşırı kilolu olan erkeklerin göğüsleri de büyüyecek ve bu durum kilolu olan birçok kişide yaygın olarak görülecektir. Bu tarz sebeplere bağlı olarak oluşan aşırı göğüs büyümesi problemi çözümü olan sorunlardandır. Bu hastalığın tek çözümü ise jinekomasti ameliyatı olmaktadır.

Bu ameliyat göğüs üzerindeki fazlalıkların alınmasını sağlayacak ve böylece düz bir görünüm elde edilmiş olacaktır. Kendi içerisinde seviyelere ayrılan jinekomasti probleminin çözülebilmesi için alanında uzman olan bir estetik cerrah başvurulması yeterli olacaktır.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti ameliyatı genellikle tam anestezi yani genel anestezi ile yapılan uzun süreli ameliyatlardandır. Ameliyat ortalama 1-1,5 saat arasında yapılacak ve hasta odasına alınacaktır. Ameliyatın ne şekilde yapılacağı hastanın jinekomasti seviyesine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. İleri seviye olan hastalarda meme küçültme için liposuction uygulaması da yapılacak ve kadınsı görünen göğüs problemi yok edilecektir.

Meme bezinin küçültülmesine temeline dayanan jinekomasti ameliyatı sonrasında bölgeye dren uygulaması yapılacak ve drenler daha sonra çıkartılacaktır. Bu doğrultuda yapılan ameliyatlar kişinin rahatsızlık duyduğu büyük göğü problemini giderecek ve yaşanan birçok sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Jinekomasti Ameliyatı Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Jinekomasti ameliyatı öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar ameliyat sürecinin çok daha kolay bir şekilde atlatılmasına yardımcı olacaktır. Ameliyatın öncesinde dikkat edilmesi gereken detaylardan ilki sigara kullanımıdır.

Ameliyat öncesinde sigara kullanılması ameliyat yaralarını olumsuz olarak etkileyecek ve iyileşme süresi uzayacaktır. Bu sebeple özellikle ameliyat öncesi son hafta sigara ve tütün mamullerinden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra aspirin kullanımına da ara verilmelidir.

Jinekomasti ameliyatı sonrası süreçte de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylardan ilki göğüs korsesi kullanımıdır. Göğüs korsesi ameliyatlı bölgenin sıkı kalmasını sağlayacak ve dış etkenlere karşı koruma sağlayacaktır. Bu korse doktor söyleyene kadar çıkartılmamalı ve ortalama 1,5 ay kadar kullanımıdır.

İlk günler ağrı görülmesi son derece normaldir. Ağrı ve hassasiyet ilerleyen dönemlerde azalarak yok olacaktır. Ameliyat sonrası dönemde ağır sporlardan ve aktivitelerden uzak durulmalı ve iyileşme tamamlanana kadar bu detaylara dikkat edilmelidir. Bu sayede herhangi bir sorun oluşmayacak ve daha düz bir göğüs bölgesine sahip olunacaktır.

Jinekomasti Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Jinekomasti

Sizi Arayalım!
Adres

Polat Tower Residence Fulya Mah.
Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


Bizi Arayabilirsiniz!

+90 549 440 4850


E-Posta Adresimiz

info@norvecklinik.com


Randevu Alın!

İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

Kaliteli ve Doğru Hizmet


Kaliteli ve Doğru Hizmet

Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
Estetik-Diş-Obezite
Saç Ekimi