Karın Germe


Güzelliğinizi kaybettiğinizi düşünerek gerilmeyin…

Doğum yapmak ya da aşırı kilo alıp vermek karın bölgesinde deformasyona, sarkıklara ve çatlaklara neden olabilmektedir. Karın germe operasyonları bu tip yıpranmaların izlerini siler ve kişinin karın bölgesinin tekrar estetik bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

Abdominoplasti olarak bilinen karın germe ameliyatında yan, orta ve alt karın bölgelerindeki fazla deri ve yağ dokuları alınır, karın kasları gerginleştirilir. Aynı zamanda bu operasyonla çatlaklar minimum dereceye indirilmiş hatta yok edilmiş olur.

Karın germe ameliyatı bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişiler bu cerrahi girişimden önce verebilecekleri miktarda kilo vermeleri gerekmektedir. Karın germe ameliyatı pek çok farklı teknikle yapılabilmektedir. Ayrıca karın germe operasyonu, diğer vücut hatlarına yönelik düzeltme ameliyatları ile birlikte de uygulanabilmektedir.


 • Sarkmanın Sebepleri Nelerdir?
 • Karın Germe (Abdominoplasti) ile İstenilen Sonuç Nasıl Elde Edilir?
 • Karın Germe Fiyatları Ne Kadardır?
 • Ameliyat Öncesinde Nasıl Bir Yol İzlenmektedir?
 • Ameliyat Sonrasında Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?
 • Karın Germe Operasyonu Yaptırılacak Hekime Nasıl Karar Verilir?
Sarkmanın Sebepleri Nelerdir?
 • Aşırı kilo alıp verme periyotları
 • Doğumlar
 • Karın kaslarının yapısal olarak birbirinden ayrılması
 • Yaşlanmaya bağlı karın kasları ve derisinin elastikiyetinin bozularak deformasyona uğraması
 • Aşırı yağlanma

Bu sebeplerden ötürü karın duvarını oluşturan yapılarda gevşeklik, deride çatlaklar ve etek görüntüsü oluşturacak şekilde sarkmalar meydana gelmektedir.

Böyle bir hastada sadece deri altında bulunan yağ dokusunun liposuction ile alınması var olan problemleri çözmemektedir. Hatta deri altını dolduran yağ dokusu boşaltıldığı için karın derisi torba haline gelmekte ve sarkma daha da belirginleşmektedir. Bu durumda yapılması gereken ameliyat karın germe (abdominoplasti) ameliyatıdır.

Karın Germe (Abdominoplasti) ile İstenilen Sonuç Nasıl Elde Edilir?

Karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın miktarı, çatlak olup olmadığı ve karın kaslarındaki ayrılmanın derecesi gibi bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Kişinin bu özelliklerine bakılarak karında yapılacak germe miktarına karar verilir. Eğer sarkma ve çatlaklar fazla değilse mini abdominoplasti ile beraber yapılacak liposuction yeterli olabilmektedir.

Karın Germe Fiyatları Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ameliyat Öncesinde Nasıl Bir Yol İzlenmektedir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır.

• Karın germe (abdominoplasti) ameliyatı planlanan bir kişinin bir miktar kilo vermiş olması tercih edilmektedir. Aşırı kilolu kişilerde karın derisi kalınlığı fazla olduğu için germe işlemi istenilen derecede yapılamayabilir. Ayrıca aşırı kilolu hastalarda yara iyileşmesi problemleri ile daha fazla  karşılaşılmaktadır.
• Hasta sigara içiyorsa, ameliyattan 2 hafta öncesinden 2 hafta sonrasına kadar kullanmaya ara vermelidir. Bahsedilen dönemlerde güneşte fazla kalınmaması da gerekmektedir.
• Kişi eğer E-vitamini ve aspirin kullanıyorsa bu dönemde ara vermelidir ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınmalıdır.
• Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilmektedir.
• Ameliyat öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Ameliyat Sonrasında Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

• Ameliyat sonrası dönemde hastanın V pozisyonu olarak adlandırılan bir pozisyonda yatması sağlanarak ameliyat bölgesinde oluşacak gerginlik azaltılmaya çalışılmaktadır. Bu pozisyonda gövde belden itibaren 45 derece yükseltilmektedir. Zaman zaman hastanın bacaklarını kırarak gövdesine yaklaştırmasına ve eş zamanlı olarak belden itibaren gövdesini yatar duruma getirmesine müsade edilmektedir. Ameliyat sonrası ilk saatlerden itibaren hastanın bacaklarını sık sık hareket ettirmesi istenilmektedir.
• Ameliyat sonrası kişinin karnını kavrayan bir karın korsesi uygulanacaktır. Basıncı ayarlanabilen bu korse ameliyat bölgesinin hareketsiz kalmasını sağlamak ve bölgenin şişmesini engellemeye yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.
• Ameliyat sonrası ilk saatlerde hastanın bir şey yemesine izin verilmemektedir. Genellikle ilk beslenme sıvı gıdalarla olmaktadır. Kişi rahat gaz çıkartabilmeye başladıktan sonra yumuşak gıdalarla beslenmeye geçilir. Ameliyat sonrası ilk haftalarda hastanın genellikle öğün sayısı artırılırken, öğün miktarı kısıtlı tutulmalıdır. Ayrıca bu dönemde gaz yapıcı gıdalardan kaçınılması gerekmektedir.
• Ameliyat sonrası ilk gün hasta için en sıkıntılı dönemdir. Kişinin bu dönemi daha rahat geçirmesi için ağrı kesiciler ve zaman zaman da uyku yapıcı ilaçlar kullanılmaktadır. İlk birkaç gün karın bölgesinde şişlik ve ağrı olabilir. Fakat bu ağrı, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Drenler ortalama 1 ila 2 gün sonrasında çıkartılmaktadır.
• Deri altına gizli dikiş olarak uygulanan eriyebilir dikişlerin alınmasına gerek yoktur.
• Hastaya operasyon sonrası ilk ayağa kalkışı sırasında sıklıkla rastlanan baş dönmesi ve fenalık hissi sebebiyle yardım edilecektir. Kişi bu esnada uzun bir süre yatak kenarında oturmalı ve karşıya bakarak ilk ayağa kalkışa hazırlanmalıdır. Hasta ayağa kaltığı ilk günlerde dik yürümemeli ve gerinmemelidir. Karnındaki gerginlik nedeniyle hafifçe eğilmesinde fayda vardır.
• Ameliyattan sonraki ilk iki gün vücudun ödemli olduğu dönemdir. Bu dönemde vücut su toplar ve hareketler zorlaşır. Genellikle ödem üçüncü günden itibaren azalmaya başlar böylece kişinin hareket etmesi kolaylaşır.
• Ameliyattan sonra kişinin hastanede kalacağı süre 1 ila 2 gece arasındadır. Hasta taburcu edildikten sonraki ilk üç günü evde istirahat ederek geçirmelidir. Çalışan kişilerin 1 hafta sonrasında mesaiye başlaması uygundur.
• Ameliyat sonrası ilk 1 hafta sigara konusunda dikkatli olunmalıdır. Sigaranın yara iyileşme sürecine olumsuz etkisi olduğu unutulmamalıdır. Ameliyattan sonra ilk haftadan itibaren hastanın yavaş yavaş sosyal hayatına dönmesine izin verilir. Fakat altı hafta süreyle ağir işler yapmamalıdır.
• Genellikle ilk hafta ameliyat bölgesi ıslatılmadan duş almalıdır. 2. haftadan itibaren normal duş alınabilir. 4. haftadan önce havuza ve denize girmek yasaktır. Ameliyattan sonraki 6 hafta süresince sauna, solaryum, buhar banyosu, güneş banyosu ve ağır sporlar sakıncalıdır.
• Ameliyat kesisi özellikle ameliyat sonrası ilk aylarda (3 – 4 ay) kırmızı kaşıntılı ve çok belli olabilir. Zaman içinde özellikle 6. aydan sonra ameliyat izinin, renginin açılması, kaşıntının azalması beklenir. Bu süreç 2 yıla kadar devam eder. 2 yılın sonunda bile ameliyat bölgesinde deri renginde incede olsa ameliyat izi kalmaktadır. Operasyon planı sırasında bu izin kilot ve bikini çizgisi içinde kalmasına gayret edilmektedir.

Karın Germe Operasyonu Yaptırılacak Hekime Nasıl Karar Verilir?

Yukarda belirtildiği gibi, estetik operayon hekimi mutlaka Operatör Doktor yani Op.Dr. olmalıdır. Kendisini Uzman Doktor yani Uz.Dr olarak tanıtan ya da sadece Dr. olarak tanıtan hekimlerden uzak durmalısınız. Kendinizi bu iş için senelerini harcayan deneyimli Operatör Doktorlara yani Cerrahlara emanet etmelisiniz.


Karin Germe

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi