Meme Estetiği


Meme estetiği denilince akla ilk gelen meme büyütme operasyonlarıdır. Fakat meme estetiği sadece büyütmeyle sınırlı kalmamaktadır. Küçük olmasından rahatsız olan kadınlar olduğu gibi büyük olmasından rahatsız olanlarda vardır ve bu gibi durumlarda küçültme operasyonları devreye girer. Bu durum kişiye hareket kısıtlılığı getirebilir ve sağlığını riske atabilir bir durum olduğunda küçültme talebinde bulunurlar.

Bunu dışında meme ucu estetiği, dikleştirme gibi birçok alanda estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Bazen iki memenin boyutlarının farklılık göstermesi bile sebep olabilir.

Meme estetiği
 özellikle büyütme 18 yaşından önerilebilen bir uygulamadır. Büyütme operasyonu sırasında kişinin birçok değeri ele alınır. Kişinin boyu, kilosu, yapısı ele alınarak uzmanlar tarafından uygun ölçü tespit edilerek uygulamaya geçilebilir. Bu operasyon meme altında kalan boş alana silikon yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir.

Operasyon sırasında uygun görüldüğü takdirde dikleştirme gibi operasyonlarda devreye sokulabilmektedir. Silikon boş alana uygulandığı için meme dokusunu etkilemez ve süt kanallarının düzgün çalışmasında bir sorun oluşturma.


 • Meme Estetiği Neden Yaptırılır?
 • Meme Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?
Meme Estetiği Neden Yaptırılır?

Meme estetiği küçültme operasyonları genel olarak ele alındığında, vücuda orantısızlığı veya sağlık sorunları oluşturması sebebiyle talep edilir. Ağırlığında dolayı sırt ve boyun bölgesinde ağrılara sebebiyet verebilir. Meme dokusunun nasıl alındığına bağlı olarak kalacak olan izler değişkenlik gösterir. Bu izler sadece meme ucunda yuvarlak bir şekilde de olabilir, meme ucundan aşağıya doğru inen bir çizgi de olabilir.

Meme dikleştirme yöntemi ise sarkma durumlarında kullanılan bir yöntemdir. Kilo alıp verme durumlarında, hamilelik süreçlerinde sarkmalar olması oldukça normaldir ve meme dikleştirme çözümü en basit yöntemlerden biridir. Bu operasyon meme yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Meme eninde ya da boyunda oluşmuş olan fazlalıkların toparlanması gerekebilir. Protez ile isteğe göre takviye yapılabilir.

Bir diğer meme operasyonu ise iki memenin eşit ölçülerde olmadığı durumlarda gerçekleştirilir. Her iki memenin aynı ölçülerde sarkmamış olması normaldir. Bu durum daha sağlıksız gözüken memeyi sağlıklı gözüken memeye benzetmekle çözümlenebilir. Küçük olan meme büyültülebileceği gibi büyük olan meme de küçültülebilmektedir. Burada önemli olan doğru tespiti yapabilmektir. Küçük ve daha çok sarkmış olan memeyi büyütmek için protez kullanılabileceği gibi yağ enjekte etmek gibi basit uygulamalarla da çözüme ulaşılabilir.

Meme Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Resmi sağa ve sola oynatın!


Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi