Meme Büyütme


“Göğüslerinizin küçüklüğü vücudunuzun genel hatlarına uyumsuzluğundan, elbise seçimine kadar her şeyi etkiler.”

Günümüzde bayanların en çok tercih ettikleri ve en yüz güldürücü ameliyatlardan birisi silikon ile meme büyütme ameliyatlarıdır. Hamilelik, emzirme, yaşlanma gibi nedenlerle memeler küçülebilir ya da gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşmayabilir.

Bu gibi durumlarda küçük olan memeyi büyültmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü meme oluşturmak mümkündür. Bu büyütme en uygun silikon meme protezleri ile yapılabilir.

Meme büyütme cerrahisi günümüzde son derece güvenli bulunan, güvenilirliği ispatlanmış operasyonlardır. Meme protezinin kansere neden olmadığı birçok bilimsel araştırma ile saptanmıştır. Bu araştırmalarda hastalar, 20 ila 30 yıl gibi uzun zaman aralıklarında takip edilmiştir. Sonuçlar meme protezi konulan hastalarda meme kanseri oluşma oranının, normal kadınlardan farklı olmadığını hatta biraz daha düşük olduğunu göstermiştir. Meme protezi 18 yaşından sonra isteyen her bayana uygulanabilir.

Günümüzde operasyonlarda kimyasal olarak zararsız, kanser oluşturmayan, polimer bazlı silikonlar kullanılmaktadır. Hastanemizde; allerjik reaksiyona yol açmayan, toksik etkileri bulunmayan, kohezive jel içeren ve dışı kadifemsi yuvarlak veya damla şeklinde son derece güvenli protezler tercih edilmektedir.

Meme – göğüs büyütme ameliyatı, meme dokusu altına yerleştirilen meme protezleri ile meme hacminin artırılmasıdır. Bu müdahale yapısal olarak küçük memeler için ya da doğumdan sonra küçülmüş ve içi boşalmış memeler için uygulanmaktadır.

Muayeneden sonra doktorunuz, göğüs kafesini kaplayan deri ve memelerin durumu gibi ameliyatla ilgili kararları etkileyecek diğer değişkenleri anlatacaktır. Memelerin bariz olarak sarkık olduğu vakalar için, cerrah meme büyütme ameliyatına ek olarak meme derisini azaltarak yeniden şekillendiren bir yöntem önerebilir.

Meme büyütmede kullanılan birkaç cerrahi yaklaşım vardır. En sık kullanılan teknik, meme alt kısmının göğüs kafesine kavuştuğu bölgenin hafif üzerine yapılan meme altı kesisidir. Çoğunlukla hastanemizde bu teknik tercih edilmektedir.


 • Meme Protezinin Hamilelik ve Emzirme ile İlişkisi
 • Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası
 • Meme Büyütme Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Meme Protezinin Hamilelik ve Emzirme ile İlişkisi

1994 yılında İngiliz Sağlık Bakanlığı’nın yaptırdığı araştırma sonuçları, annede bulunan meme protezlerinin bebek için herhangi bir tehlike oluşturmadığını ortaya koymuştur. 1991 yılında yapılan diğer bir araştırmada ise meme protezi olan annelerde, anne sütünde düşük düzeylerde silikon saptanmıştır. Ancak bu çalışmada aynı miktarda silikonun, meme protezi olsun olmasın çalışma grubundaki tüm annelerin sütünde bulunduğu ortaya çıkmıştır. Hatta 1999 yılındaki Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi Tıp Enstitüsü tarafından yapılan çalışmada inek sütü ve mama formüllerinde bile anne sütünden daha fazla miktarlarda silikon bulunduğu açıklanmıştır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

• Ameliyat sonrası en az 4 ila 6 saat arasında ağız yoluyla hiçbir şey verilmemektedir. Bu süreler hastanın doktoru tarafından değiştirilebilir.

• Ameliyat 25 ila 45 dakika arasında kısa süren bir operasyondur. Ameliyat sonrası hasta genellikle 1 saat kadar ayılma odasında izlendikten sonra, hasta odasına gönderilmektedir. Ancak anesteziye bağlı olarak bulantı ve benzeri sorunlarla karşılaşıldığında kalış süresi uzayabilmektedir.

• Operasyon sonrasında ameliyat bölgesini saran bir takım bantlar ve bu bantların üzerinde göğüsleri kavrayan sporcu sutyeni giydirilmektedir.

• Ameliyat sonrasında genellikle ilk saatlerde baş dönmesi, halsizlik ve bulantı görülebilir. Bu durumun giderilmesi için bazı ilaçlar kullanılmaktadır.

• Ameliyattan sonra genellikle dördüncü saatte sulu gıda alımına ve ayağa kalkılmasına izin verilir.

• Ameliyat günü ya da ertesi gün hastanın taburcu işlemleri yapılarak eve gitmesine izin verilmektedir.

• Hasta ilk iki günü istirahat ederek geçirmelidir. Operasyon sonrası protezin kas arkasına ya da kas önüne konulmasına bağlı olarak farklı şikayetler olabilir. Genellikle kas arkasına konulan protezlerde kol hareketleri ağrıya sebep olabilir. Bu durum ilk günlerle sınırlıdır.

• İlk iki günde giderek artan ödem (şişlik), 3. günden itibaren kol ve gövde rahatlayacak ağrılar azalmaya başlayacaktır. 3. ya da 4. gün dikiş yerlerine konulan ısıya dayanıklı bantlar hariç göğüsde bulunan bantlar alınır hastanın duş almasına izin verilir.

• Birinci aydan önce tenis oynanması ve ağır sporlar yapılması yasaktır. Ameliyatı takip eden 6 ila 8 hafta içerisinde sauna, solaryum ve buhar banyosundan kaçınılmalıdır.

• Giderek azalmakla birlikte aylarca sürebilen zaman zaman batma, yanma ya da kramp tarzında kısa süreli ağrılar oluşabilir. Günlük yaşamı etkileyecek boyutta olmayan bu ağrıların sıklıkları ve şiddetleri giderek azalır. Bu gibi durumlarda ağrı kesici kullanılabilir.

• Tüm meme bölgesinde hissizlik, uyuşma ve ödem (şişlik) oluşması doğaldır. Bu genellikle geçici bir durumdur ve ortadan kalkması 6 ila 12 aya kadar uzayabilmektedir.

• Bazı durumlarda 1 ila 2 hafta içinde ortadan kalkan morluklar görülebilir. Benzer şekilde meme başında hissizliğe ve aşırı hassasiyete de rastlanabilmektedir.

• Ameliyat sonrası hastanın gündelik hayatına dönmesi yapılan işlem, hastanın yara iyileşmesi ve toleransına bağlı olarak 10 ila 30 gün arasında değişmektedir.

Sizi mutsuz eden kusurlar tamamen ortadan kaldırılırken;
• Dikiş izi sorunu bırakmamaktadır.

• Tekrar doğum yapılabilir ve süt vermekle ilgili bir sakıncaya yol açmamaktadır.

• Kullanılan silikon meme dokusuna zarar vermemektedir. Böylece çıkarmak ya da değiştirmek zorunluluğu yoktur, ömür boyu kullanabilmektedir.

• Mamografi ya da ultrosonografi uygulamalarını engellememektedir.

• Göğüslerinizin büyüklüğüne ve şekline doktorunuz ile birlikte karar verilebilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Meme Buyutme

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi