Bacak Estetiği

Bacak estetiği
Erkek ya da kadın hiç fark etmez bacak yapıları konusunda bir takım sorunlar yaşıyorlar ya da bacak yapılarını beğenmiyorlar. Özellikle de kadınlar sütun gibi bacakları olsun isterken bazı kadın ya da erkekler bacaklarının doğuştan gelen eğriliğinden şikâyetçi olmaktadır.
bacak-estetigi-norvec-klinik

Aynı zamanda incelik ya da kalınlık gibi sorunlar nedeniyle de birçok insan bacakları konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Bu gibi sorunlar açısından birçok farklı neden olabilir. Bunların başında genetik bir takım nedenlerden ötürü bacaklarda eğrilir ya da aşırı incelik ve kalınlık gelir. Ayrıca bebeklikten bu yana kötü beslenme ve düzenli bir spor yaşamının olmaması bu gibi sorunları yanında getirir.
Bacak estetiği kişinin kendi bir takım isteklerinden farklı olarak mecburi sebeplerden dolayı da yapılır.


Genel olarak amaç bacağın olması gerektiği gibi görsel açıdan çekici görünmesi ve doğal bir güzelliğe ulaşmasıdır. Bu nedenden dolayı bacak kısmında oluşan fazlalık doku bölgesinden alınırken bir diğer yandan aksi bir işlem yapılarak bir takım operasyonlar ile gerekli bölgelere doldurmalar yapılarak bacağın doğal bir görünüme ulaşması sağlanır.

Bunun için yapılan yöntemlerden biri vücudun belirli bölgelerinden alınacak olan yağ dokularının yine eksik kısma belirli bir operasyon dâhilinde enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Ancak bazı zamanlar yağ dokuları bir şekilde eksik olan bölgeye aktarımı gerçekleşmez. Böyle durumlarda bacak estetiği açısından bir takım dolgu maddeleri bacağa adapte edilebilir. Elbette bacak estetiği için kişi öncelikle bir takım testlerden geçer ve kişinin bacağının 
bacak estetiği için uyumlu olup olmadığı tespit edilir.


Çoğunlukla kalın ya da ince bacaklı kişiler, doğuştan bacakları çapraz olan ve asimetrik bacaklara sahip olan insanlar bu tür bir operasyon için en uygun adaylardır. Tabii bacaklarının daha muntazam bir görünüme sahip olmasını isteyen kişiler de bu durum içine dâhildir. Bacak estetiği içerisinde çöp bacak ya da diz kapağı estiği gibi birçok farklı ameliyatlık durumlar da söz konusudur. İyileşme döneminde ise hasta hemen hastaneden ayrılabilir fakat 6 ya da 7 gün süre ile ayakta durması tavsiye edilmez.
Bacak estetiği konusunda detaylı bilgi için iletişim bilgilerinden yararlanılabilir.

Merak Ettiklerinizi Sorabilirsiniz

Adınız (Gerekli)

E-Posta (Gerekli)

Telefon (Gerekli)

Mesajınız
Kaliteli ve Doğru Hizmet


Kaliteli ve Doğru Hizmet

Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
Estetik-Diş-Obezite
Saç Ekimi