Alın Germe


Alın germe operasyonunda, diğer estetik girişimlerde olduğu gibi genel sağlık durumunun iyi olması ve gerçekçi beklentiler ön koşuldur. Plastik cerrahınız alın bölgesini gerdiğinde ve cildin fazlasını uzaklaştırdığında, alındaki kırışıklık çizgileri ve kaşların yapısı değişecektir. Gerektiğinde cerrahınız çatık kaslara neden olan kaşların bir bölümünü de zayıflatacaktır. Sonuç daha yumuşak kaslar ve daha genç bir görünümdür. Eğer alın germenin sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin.

Bu girişim kaşlarında düşüklük ve göz kenarlarında yığılmalar olan hastalar da faydalıdır. Genellikle kırklı ellili yaslarda uygulanırsa da bazı hallerde daha genç kişilerde de gerekebilir.Kesiler izler saçlı derinin içine ve bazen saçlı deri çizgisine yerleştirilir. Plastik cerrahınız, sizin durumunuz için en iyi seçeneği size sunacaktır.


 • Alın Germe Ameliyatına Karar Verme Süreci
 • Alın Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?
 • Alın Germe Ameliyatı
 • Alın Germe Ameliyatı Sonrası
 • Alın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?
 • Alın Germe Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?
Alın Germe Ameliyatına Karar Verme Süreci

Plastik cerrah seçimi çok önemlidir. Muayene esnasında cerrahınız yüzünüzü, derinizin yapısını ve saçlı deri çizginizi inceleyecektir. Tıbbi öz geçmişiniz sorgulanacak ve girişimin risklerini arttırabilecek sağlık sorununuzun olup olmadığı araştırılacaktır. Girişimden dolayı ortaya çıkabilecek sorunlar detaylı olarak anlatılacaktır.

Ameliyat kararı alındıktan sonra plastik cerrahınız uygulanacak cerrahi tekniği, anestezi şeklini, hangi hastanede girişimin yapılacağını, riskleri ve girişimin bütçesini size söyleyecektir.

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Alın germe ameliyatında önem arz eden konu, kesilerin yer aldığı bölge ve kesilerin uzunluk ölçüleridir. Klasik teknikle yapılan ameliyatlarda koronal kesi yöntemi tercih edilir ve burada saçla deri arasında yer alan doğal çizginin yaklaşık beş santimetre arkasında bulunmaktadır. Bir diğer ameliyat tekniğinde ise, icra edilen kesi saçlı deri çizgisinin üzerinde yer alır.

Buradaki söz konusu kesi ile meydana gelen izlerin iyileşmesi güzel sonuçlar yaratır ve de en önemli artısı istenilen her an deri çizgisinin aşağıya doğru ya da yukarıya doğru kaydırılabiliyor olmasıdır. Fakat alın germe ameliyatında kullanılan en yeni teknik olan endoskopik ameliyat tekniği de olumlu geri dönüşler sağlamıştır.

Bu yöntemde saçlı derinin içerisine bir iki santimetre çapında kesiler yerleştirilir. Bu kameranın yardımı ve bir ekran vasıtası ile gerçekleştirilir. Minimal bir yöntemdir ve hastanın hissedebileceği acının miktarını ve şiddetini en aza indirgeyen bir tekniktir.

Alın Germe Ameliyatı

Mevcut ameliyat yöntemleri arasındaki en belirgin fark kesilerin yerleri ve uzunluklarıdır. Orijinal teknikte koronal kesi kullanılır ve saçla deri arasındaki doğal çizginin 5 santimetre arkasındadır. Buna alternatif diğer bir kesi tam saçlı deri çizgisi üzerindedir. Bu kesinin izleri güzel iyileşmekte ve avantajı saç deri çizgisini istendiğinde yukarı yada aşağıya kaydırabilmektedir.

En yeni teknik endoskopik alın germe ameliyatıdır. Bir iki santimetrelik birkaç kesi saçlı derinin içine yerleştirilir. Bir kamera ve monitör yardımıyla çalışılır ve his kaybını en aza indiren minimal bir tekniktir.Ameliyat genellikle bir buçuk ila iki saat sürer ve hasta ameliyat sonrası kısa bir dinlenmeden sonra eve gidebilir.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası

Girişimden sonra alında morluklar ve sislikler görülebilir. Bazı hastalarda şişlik göz çevresi ve yanaklara da yayılabilir. Ödemi yani şişliği azaltmak için başın yüksekte tutulması önerilir. Soğuk kompresler de faydalı olacaktır. Alındaki keçelenme ve batma hisleri zamanla azalacaktır.

Dikişler ameliyattan 7- 8 gün sonra alınır. Basınızın çevresindeki baskılı pansuman ertesi gün çıkarılır. Cerrahinizin normal hayatınıza dönünceye kadar ki isteklerine uymanız önemlidir ki bu süreç genelde on günü geçmez. Daha sonraki dönemde de ağır beden aktivitesi kısıtlanır. Morluklar fondöten ile kapatılabilir.

Yüz gençleştirmede yüzde belirli bir armoni sağlamak için alın germe ameliyatı genellikle göz kapağı estetik ameliyatları ve yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılır.Öz güveninizi kötü etkileyen yüzdeki yaslanmaya ait erken değişiklikler plastik cerrahlar tarafindan düzeltilebilir. Nasıl ve hangi yasta hissediyorsanız belki de öyle görünmenize yardımcı olabilir.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Alın germe ameliyatından sonra hastada bir takım şişlik ve morluklar görülebilir. Bunlar vücudun gayet doğal tepkimeleridir. Şişliğin azaltılması adına buz kompresiyle yapılan masajlar faydalı olacaktır. Ayrıca başın yüksekte tutulması da şişliğin azaltılmasını sağlayan bir yöntemdir.

Alın bölgesinde oluşan batma ve acı hisleri ise zaman geçtikçe azalma gösterecektir.
Alın germe operasyonları hakkında bilmek istediğiniz her şeyi ve aklınıza gelen her türlü sorunun cevabını, iletişim bilgilerimiz kısmından ulaşarak bize sorabilirsiniz.

Alın Germe Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Alin Germe Operasyonu

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi