Boyun Germe


İnsanlar yaşlandıkça tıpkı vücudun belli bir takım bölgelerinde olduğu gibi boyun bölgesinde de sarkma ve benzeri deformasyonlar meydana gelir. Bu durumun açıklaması boyun bölgesi ile çene bölgesi arasında yer alan açının gitgide kayboluyor olmasıdır. İşte bu tip hallerde boyun germe operasyonları oldukça faydalı çözümler sağlayan bir tercih olmaktadır.


  • Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?
  • Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?
  • Boyun Germe Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?
  • Boyun Germe Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?
Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Ameliyat genellikle çok çabuk kilo alıp kilo veren kişiler için uygun bir operasyondur. Özellikle elli yaş ve üstü bayanlarda sıklıkla görülmekte olan göz altlarında kırışıklık, alın bölgesinde derin halkalanmalar gibi boyun bölgesinde bir takım deformasyonlar meydana gelir. Özellikle çokça görülen deri bolluğu en belirgin belirtiler arasında yer alır.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Operasyon esnasında ilk olarak kulağın ön tarafından kulak memesine kadar devam eden, o kısımdan da kulak arkasından dönen bir kesi gerçekleştirilir. Bu arada boyun ve yüz derisi serbest hale getirilir. Bu arada da mimikleri oluşturan kas gruplarının yer aldığı yüzdeki yumuşak doku dikişler yardımı ile yukarıya çekilir. Deride yer alan fazlalık atılırken kulağın önüne ve arkasına atılmış olan kesiler dikiş atılır.

Çenenin altında bulunan ve ‘gıdı’ adı verilen bölgede fazlalıklar söz konusu ise liposuction yöntemi ile bu yağlar alınır. Boyuna bölgesine 3 cm ila 4 cm arasında değişen boyutlarda yapılacak olan kesiler vasıtasıyla dikine bantlar serbest hale getirilir. Daha sonra bunlar birbirleri ile dikiş atılarak bir araya getirilirler ve böylece bir iç korse meydana getirilmiş olur.

Boyun Germe Operasyonu Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Boyun germe operasyonu gerçekleştirilmeden önceki 1 hafta kanda sulandırıcı etkilere yol açan aspirin ve türevi ilaçların alımı kesilmelidir. Bunun yanı sıra özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus sigara kullanımıdır.

Ameliyattan önceki 3 hafta boyunca sigara kesinlikle içilmemelidir, pasif içici durumuna gelinmesine yol açacak dumanlı alanlardan da uzak durulmaya çalışılmalıdır. Gördüğünüz üzere boyun germe ameliyatı, oldukça dikkat gerektiren komplike bir operasyonu ifade eder.

Boyun Germe Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Boyun Germe Operasyonu

Sizi Arayalım!
Adres

Polat Tower Residence Fulya Mah.
Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


Bizi Arayabilirsiniz!

+90 549 440 4850


E-Posta Adresimiz

info@norvecklinik.com


Randevu Alın!

İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

Kaliteli ve Doğru Hizmet


Kaliteli ve Doğru Hizmet

Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
Estetik-Diş-Obezite
Saç Ekimi