Kaş Kaldırma


Kaş düşüklüğü ve alin kırışıklığı, çatık kaşlar yaşlılık, yorgunluk, kızgınlık belirtileridir. Yüksek kaş, çatık olmayan kaş ve gergin bir alın gençlik, güler yüz ve güzellik ifadesidir. Alında oluşan dikey ve yatay mimik çizgileri zamanla derinleşip yüzünüzü yaşlı gösteriyor ve yorgun bir ifade veriyor, bakışlarımıza melankoli katıyor.Alında oluşan çizgiler, zamanın yüzümüze yerleştirdiği estetik kusurlardan biri. Mimik çizgilerden sayılan alın çizgileri , sadece yaşımızı göstermekle kalmıyor, ayni zamanda yüzümüze yorgun bir ifade veriyor.


 • Botulinum toxin tip A(Botox®) Uygulaması Nedir?
 • Bu Amaliyat İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?
 • Kaş Kaldırma Ameliyatı
 • Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası
 • Kaş Kaldırma Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?
Botulinum toxin tip A(Botox®) Uygulaması Nedir?

Tedavi için günümüzde ameliyatın yanı sıra Botox® da kullanılmaktadır. Ancak Botox® geçici olarak etki eder ve hastanın problemleri 3-4 ay sonra ilacın etkisi geçince yeniden oluşmaya baslar. Ayrıca Botox® alın kırışıklıklarına neden olan alın kaşının sadece orta bölümlerine yapılabildiği için hasta şaşırma ifade yaptığında veya kaşlarını yukarı kaldırmak istediğinde alının ortası dümdüz kalır, fakat alının yan tarafları kırışarak normal olmayan bir görüntüye neden olur.

Botox® ancak kırışıklıkların tam oluşmadığı genç yaşlardaki hastalarda kaş arası kırışıklıklarını önlemede daha etkilidir. Günümüz de moda olan bu uygulama herkese ve her yasta sıradan uygulanmamalıdır.

Yüzdeki mimik kaşları felç ederek mimik kırışıklıkların oluşmasını engeller. Ancak mimik kaşlar yani yüze ifade veren kızgınlık, sevinç, şaşırma, mutluluk gibi duyguları yüzümüzde ifade etmemizi sağlayan kaşları felç ettiği için yüzde ifade kayıplarına neden olarak yüzün ifadesiz bir hale gelmesine neden olabilir.Yani Botox® ancak gerçekten gereken uygun hastalarda kullanılması gereken etkili ve iyi bir ilaçtır. Endoskopik alın germe ameliyatından sonra ifadeler bozulmaz ve hasta normal yüz ifadelerini kullanabilir.

Botox® Allergen inc şirketinin patentli markasıdır.

Bu Amaliyat İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Kaşlarınız düşükse ve olması gerekenden aşağı durarak yorgun ve üzgün görünmenize neden oluyorsa,Alnınızda düzelmeyen derin yatay çizgiler varsa,ki kaşınızın arasında burnunuza doğru uzanan derin dikey bir veya iki çizgi oluşmuşsa,

Alın germe ameliyatı bu problemlerin düzelmesini sağlar. Kaşlar istene oranda asılabilir. Genellikle bu müdahale fazla derinin alındığı ve yüzün orta ve alt kaşlarının sıkılaştırıldığı yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılır. Şayet üst göz kapağınızın sarkmış ve gözlerinizin altında torbacıklar oluşmuşsa plastik cerrah alın germe ameliyatının yanında göz çevresi ameliyatı da önerir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Öncelikle plastik cerrah, siz çeşitli mimikler yaparken her adalenin hareketine dikkat ederek alnınızı ve üst gözkapağı bölgenizi inceler. Sonra kaşlarınızın düşük olup olmaması, üst gözkapağınızdaki fazla deri miktarı ve saçlarınızın alnın neresinden başladığında da göz önünde tutarak sizin için en uygun tekniğine karar verir.

Hastaların istekleri de göz önüne alınarak bazı vakalarda genel anestezi bazılarında ise lokal anestezi tercih edilir.Bu iki ameliyat birlikte, tek tek veya göz kapaklarında sarkmalar olan hastalarda Göz Kapağı Estetiği (Blepheroplasty) ameliyatı veya Yüz germe (Face lift) ameliyatı ile kombine olarak da uygulanabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası

Doktorun kararına göre , hastanede bir gece kalabildiğiniz gibi ameliyattan 1-2 saat sonra evinize de gidebilirsiniz. Saçınızı yıkamanıza ya da dus almanıza ise ameliyattan 4-5 gün sonra izin verilir. Ameliyatın ilk gecesi başınızı iyice yükseğe kaldırıp dinlenirsiniz .

Hafif bir ağrı duysanız bile bu ağrı , ilaçlarla kolayca kontrol altına alınabilir. Kimi zaman göz çevresine ve yanaklara kadar inebilen şişlik birkaç hafta içinde geçer. Bu şişliği ve renk farklarını gizlemek için makyaj yapabilirsiniz . Dikişler ise genellikle 7-10 gün içinde alınır.

İlk dönemlerde öne doğru uzanmanız ve eğilmemeniz isterken 10 gün içinde normal aktivitelerinizin birçoğunu yeniden yapabiliyorsunuz. Ancak spor gibi yorucu etkinlikler için 1-2 hafta daha beklemeniz gerekir. Alin derinizi diş etkenlere karşı korumanız için de güneşe çıkmadan önce koruma faktörü yüksek ürünler önerilir. Sinirlerin iyileşme sürecinde kafatasındaki kaşıntı ise normaldir.

Müdahalenin bu kadar kısa sürmesi , kuskusuz, hastayı korkularından kurtarıyor, psikolojik bir rahatlık sağlıyor. Endoskopik yöntemle de birleştirilebilen klasik alın germe ameliyatı çok daha homojen bir sonuç veriyor.Kaş kaldırma ve alin germe ameliyatları hastaya fazla bir zahmet vermeyen fakat yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.

Kaş Kaldırma Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Kas Kaldirma

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi