Kepçe Kulak Estetiği


Kepçe kulak deformitesinde sorun, kulağın baş ile yaptığı açının normalden daha geniş olmasıdır. Kepçe kulak probleminde kulaklar normale oranla öne doğru daha açık dururlar. Halk arasında, çocuğun anne karnındaki bozuk duruşu ya da uyku esnasındaki yanlış yatışından dolayı olduğu düşünülse de bu söylemler gerçeği pek yansıtmamaktadır.

Diğer taraftan kulak kepçesi içindeki kıkırdak kıvrımlarının belirgin olmaması, kulak kepçesinin iç yüzeyinin kıvrımsız, bir bakıma kaşık gibi görünmesine yol açar. Bu durumda kulak estetiği açısından hoş olmayan bir görünüm oluşturmaktadır.


 • Kepçe Kulak Tedavisi Ne Zaman Yapılır?
 • Kepçe Kulak Tedavisi Ne Zaman Yapılır?
 • Kepçe Kulak Ameliyatı
 • Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası
 • Kepçe Kulak Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?
Kepçe Kulak Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

Kulak şekli bebeklik döneminden, 5 ila 6 yaşına kadar olan süreçte gelişimini tamamlamaktadır. Bu yaşlardan itibaren çocukların aile dışı sosyal hayatları da okul dönemiyle birlikte başlar. Yeni çevrede kepçe kulak problemi olan çocuklar, arkadaşlarının kepçe kulaklarıyla ilgili rencide edici tavırlara maruz kalmaktadır. Bu durumdan ruhsal olarak etkilenebilmektedirler.

Hatta bu etkilenme sonucunda ileriki yıllarda erkeklerde saçları kısa kestirememe, kadınlarda saçlarını hep açık bırakıp toplamama şeklinde estetik kaygılar gelişebilmektedir.

Benzer şekilde ruhsal problemlerin yaşanmaması için, kepçe kulak estetiği ameliyatı en uygun çözümdür. Kepçe kulak tedavisi için en uygun zaman, hemen okul çağı öncesidir. Ancak bu dönemde yapılacak ameliyatlar, anne baba kararını gerektirmektedir.

Pek çok anne baba da çocuklarının kepçe kulak problemini göz ardı etmekte hatta bir problem olarak görmemektedirler. Dolayısıyla ameliyat ile kepçe kulak düzeltme konusunu düşünmezler.

Bu nedenle kepçe kulak problemi olup da çocukluk döneminde kepçe kulak tedavisi edilmemiş birçok kişi vardır. Her ne kadar ruhsal gelişimin etkilenmemesi için kepçe kulak ameliyatına en uygun zaman çocukluk dönemi olsa da bu hastalar her yaşta da ameliyat edilebilmektedirler.

Kepçe Kulak Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

Estetik kulak ameliyatı, kulak kepçesinin arka yüzünden yapılır. Bu yüzden, iz kalma ve izin görünme olasılığı en düşük olan ameliyatlardandır.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatı diğer bir deyişle otoplasti ameliyatı, çocukluk çağındaki kişilerde genel anestezi altında yapılır. Daha ileriki yaşlarda genel anestezi verilmeden, sadece kulak uyuşturularak lokal anestezi yöntemiyle de yapılabilmektedir.

Kepçe kulak estetiği ameliyatı için çocuklarda genel anestezinin tercih edilmesinin nedeni; ameliyat sırasında çocuğun huzursuz olabilmesi ve sakinliğini koruyamaması riskidir.

Kepçe kulak ameliyatı, her bir kulak için yaklaşık yarım saat sürmektedir. Kepçe kulak estetiği ameliyatı sırasında kulak kıkırdaklarında olması gereken kıvrım hatları inceltilerek ya da zayıflatılarak kıkırdağın kıvrılması kolay hale getirilir.

Kulak kepçesi kıkırdaklara uygulanan kalıcı iç dikişler ile kıkırdak kıvrımları oluşturularak yeniden şekillendirilir ve yine iç dikişler ile kulak kepçesi arkaya doğru yatırılır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

• Kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi ile yapılmış ise ameliyatın bitiminden hemen sonra hasta evine dönebilir.

• Uyuşturucu ilacın etkisi yaklaşık 3 ila 4 saat sürmektedir. İlacın etkisi geçmeye başladığında hafif bir ağrı hissedilmeye başlar. Bu ağrı günlük hayatı etkileyecek düzeyde değildir ve uygun ağrı kesici ilaçlar ile rahatlığınız sağlanır.

• Kepçe kulak estetiği ameliyatı bittiğinde kulaklar bandaj ile sarılır. 1 ila 2 gün arasında sarılı kalan bandajlar açıldıktan sonra uygun sıkılıkta bir saç bandı takılarak hasta taburcu edilir.

• Hasta 4 ila 7 gün içerisinde kontrole gelecektir. Bu süre zarfında ameliyat bölgesinin su ile temasından kaçınılmalıdır.

• Kendinden eriyen dikişler kullanıldığı için hasta kontrole geldiğinde özel bir pansuman ve dikiş alma işlemi olmayacaktır. Sadece doktor dokuların kontrolünü gerçekleştirecektir.

• Her ameliyatta olduğu gibi kepçe kulak estetiği ameliyatı sonrasında da kulaklarda morarma ve şişme görülmektedir. Bu şişlikler de yaklaşık bir hafta içinde azalarak kaybolacaktır.

• Kepçe kulak estetiği sonrasında 3 ay süresince kulağı; çekme, öne doğru kıvırma ve katlama gibi hareketlerden korumak gerekir. Bu hareketler, kepçe kulak ameliyatı sırasında kulak kıkırdağına konan iç dikişlerin yırtılmasına yol açabilir.

İç dikişler açılır ya da yırtılırsa kulak eski haline tekrar dönecektir.Bu durum kişinin sağlığına bir zarar vermese de düzeltmek için yeniden ameliyat olmasını gerektirir.

• Estetik kepçe kulak ameliyatı sırasında kulak kıkırdaklarına konan kalıcı iç dikişler kıkırdaklara verilen şekli o şekilde sabitleyerek 3 ay içinde kıkırdağın o şekilde kaynamasını sağlar.

3 aydan sonra kulağa uygulanacak ters hareketlerin de artık bir zararı olmayacaktır. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı sonrası 3 ay boyunca kulağın korunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

• Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulakların alacağı şekil açısından uygulanan cerrahi tekniğin etkisi kadar kulakların korunması da çok önemlidir.

Tekniği doğru bir şekilde uygulanarak yapılan ameliyatın arkasından kulakların dikkatlice korunmasıyla alınacak sonuçlar son derece memnuniyet verici olacaktır.

• Kepçe kulak estetiği ameliyatı sadece dış kulak kısmını ilgilendirdiğinden işitme ile ilgili bir problem yaratmamaktadır.

Kepçe Kulak Operasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Kepce Kulak Ameliyati

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi