Akne Tedavisi


Akneler, cilt üzerindeki kırmızı, siyah ve beyaz noktalardır. Kırmızı noktaların iltihaplanmasıyla şişme daha da artar. Cildin hava almaması sonucu, tıkanmasıyla oluşan akneler oluşur.


 • Akneler Nasıl Oluşur?
 • Akne Oluşumu Nasıl Engellenir?
 • Akne Tedavisi
 • Akne Oluşumu Tedavisinin Fiyatları Nelerdir?
Akneler Nasıl Oluşur?

Akne, kılcal damarların, ciltteki ölü hücreler tarafından tıkanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Yağ kesecikleri ve kılcal damar kanalları da tıkanabilmektedir. Bu tıkanma ile ölü hücre, tıpkı bir tahta gibi şişer ve gözeneğin girişindeki yerini daha da sağlamlaştırır. Böylece ciltte şişmeler meydana gelir. İltihaplı şişmelerde ise, kızarıklıklar meydana gelir.

Akne Oluşumu Nasıl Engellenir?

Akne oluşumu, güneş yanığı, stres ve bazı ilaçların yan etkilerinden oluşur. Ergenlik stresi yaşayan gençlerde daha çok görülmesine rağmen 25-30 yaşları arasındaki yetişkinlerde, hormonal bozukluk nedeniyle de akne meydana gelebilir. Güneşlenmek sağlıklıdır fakat bronzlaşma beraberinde cilt tıkanıklığı getirir. Hava almayan ciltte akne hızlı gelişir. Spor öncesi cilde herhangi bir krem sürülmemelidir. Aksi halde, spor esnasında atılan terler, cilt altında birikir ve bu da akneye sebep olur. Spor sonrası duş alınmaması halinde, ter ve kir ile tıkanan gözenekler, akne oluşumuna neden olur.

Stres, akne oluşumunu hızlandırır. Stres nedeniyle, vücudun hormonal dengesi bozulur ve ciltte ani birikmelere neden olur. Bu sebeple, rahat bir psikolojiye sahip olmamız gerekiyor.

Akne Tedavisi

Akneler üçe ayrılır, hafif, orta ve şiddetli. Hafif aknelerde, losyon ve jel tedavisi uygulanmalıdır. Orta aknelerde ise jel ve losyon tedavisi yanında bazen oral tedavi verilebilir. Şiddetli aknelerin tedavisi ise uzman doktor gözetiminde olmalıdır. Doktorun cerrahi müdahalesi yanında hem losyon hem de oral tedavi şekli uygulanır.

Kendi kendimize tedavi şekilleri uygulamak, büyük zararlara neden olabilir. Cildi ile çok uğraşan kişiler, sürekli aknelerle mücadele eder. Her duyduğunuz tedavi şeklini yüzünüze uygulamanız, çok büyük risk demektir. Bu riskten kurtulmak için, uzman bir hekime başvurmak gerekir. Sivilceleri sıkmak, sürekli ellemek, iltihabı genişletir. Sivilcelerin varlığı psikolojik olarak rahatsız edebilir, ancak akne tedavisinde psikolojinin çok iyi olması gerekir. Stres sürekli akne üreteceği için, yüzdeki aknelerin varlığı düşünülmemelidir. Aksi halde hasta sürekli rahatsız olur.

Akne Oluşumu Tedavisinin Fiyatları Nelerdir?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Akne Tedavisi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi