Cilt Lekesi Tedavisi


Başta el ve yüzde olmak üzere vücudumuzun birçok yerinde kahverengi cilt lekeleri oluşmaktadır. Bu lekeler sağlık sorununa sebep olmasa bile birçok kişiyi görünüş olarak rahatsız eder. Halk arasında güneş lekesi, güneş lekesi ve karaciğer lekesi olarak adlandırılan cilt lekeleri, deride bulunan melanin birikiminin artmasıyla oluşur. Özellikle güneş ışınlarından kendini korumaya çalışan cilt bu tür tepkiler verir.

Her ne kadar cilt lekesi hastalık olarak görülmese bile kişi hem 50 yaş altında hem de çok fazla güneş altında kalmıyorsa cilt lekeleri karaciğer hastalığı başta olmak üzere farklı hastalıkların göstergesi de olabilir ve bu durumda doktora gidilmesi gerekir.

Cilt lekeleriyle karşılaşmamak için öncelikli olarak güneşten korunmak gerekir. Bunun için gündelik hayatta muhakkak güneşten koruyucu krem kullanmalıyız. Bunun dışında karaciğere faydası olan antioksidan gıdaları da tüketmek de sağlıklı görünen bir cilt için önemlidir. Ancak cilt lekelerinin oluşumunda genetik faktörler kadar, doğum, yaşlanma ve yaranın iyileşmesi sonucu oluşan lekeler de önemli rol oynar. Bu gibi durumlarda ise kişi cilt lekesi tedavisi olmalıdır.

Günümüzde birçok cilt lekesi tedavisi yöntemi bulunmaktadır. Kimyasal peeling, mezoterapi, clearlif ve mezolift bu yöntemlerin başında gelir. Kişilere lekenin durumu, boyutu, bulunduğu bölge gibi bilgiler dikkate alınarak uygun tedavi yöntemi uygulanır.


 • Cilt Lekelerinin Tedavisi ve Uygulanacak Yöntemler
 • Cilt Lekelerinin Tedavi Fiyatı Ne Kadardır?
Cilt Lekelerinin Tedavisi ve Uygulanacak Yöntemler

Peeling: Cilt temizlendikten sonra cosmapeel ile TCA cilde uygulanır. Cosmopeel sayesinde ise bu soyulma işlemi kızarıklığa sebep olmadan yapılır. TCA uygulaması sonunda cilde özel bir krem sürülüyor ve bu krem 12 saat sonra yıkanıyor ve 4 5 gün boyunca devam edilen pullanma ve soyulma esnasında güneş kreminin düzenli kullanılması gerekmektedir.

Mezolift: Cilt lekelerinin tekrarlanmaması için tedavinin içten dışa doğru yapılması en doğrusudur. Bunun için mezolift yöntemi ile ciltteki melanin seviyesi yükseltilir.

Mezoterapi: Vitamin ve minerallerden oluşan kokteyl cilde enjekte edilerek daha cilt daha sağlıklı bir hale gelir.

Clearlift: Cildin altına ısı verilerek cildin dış tabakasına zarar vermeden cilt yenilenir. Koyu ve büyük cilt lekelerinde bile oldukça etkilidir.

Cilt Lekelerinin Tedavi Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Cilt Leke Tedavisi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi