Kimyasal Peeling


Cilt kısmına bazı uygulamalar yaparak ciltteki bir takım izleri, sivilceleri ya da bazı lekelerin temizlenip cildin daha güzel bir hale getirilmesi işlemidir. Cildin gençleştirilmesi işlemi kimyasal peeling adı ile bilinir. Uygulanan bu işlem ile kişinin üst derisinde kollajen üretimi sağlanarak cildin üst kısmındaki yıpranmış derinin soyulur. Cildin alt kısmındaki yeni derinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.


 • Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?
 • Kimyasal Peeling Tedavisi Fiyatı Ne Kadardır?
Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Bu işlem yapılırken cilde bir solüsyon işlemi yapılır ve deriye aktarılan kollajenler aracılığı ile cildin üst kısmındaki yıpranmış ve pürüzlü kısım dökülerek yerini alt kısımdan çıkan canlı ve yepyeni bir deri alır. Özellikle de bu işlemin uygulandığı yerler arasında gözaltı kısımlarındaki kırışıklıklar için kullanılır ya da dudak etrafında oluşacak olan bir takım çatlamalar ve kırışıklıklar adına uygulanır.

Bunun yanında yaşlılığın getirdiği ciltteki bir takım sorunlar ve yıpranmalar için uygulanabilir. Hatta doğuştan gelen bir takım problemlerin son bulması adına da uygulanmaktadır. Leke ya da bazı izler gibi daha akla gelebilecek her türlü cilt sorunu çini bu yöntem birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Bu sistemin temel yöntemi, normalde her hangi bir yaralanmada vücut hemen harekete geçer. O kısmı iyileştirmek için harekete geçer. Yani yara bir nevi tetikleyicidir ve vücudun savunma mekanizmasının harekete geçirir. Kimyasal peeling yöntemi de aynı mantıkla çalışır ve deri altında sahte bir uyarıcı ile bir nevi yaralanma gibi bir his uyandırılır.

Bu sahte his sonucunda vücut savunma mekanizması olarak kollajen ve benzeri iyileştirici maddeler üretip salgılar ve bu sayede hasarlı bölge kısa bir süre içinde düzeltilir. Bu da cildin yeniden tıpkı eskisi gibi yepyeni canlı hale gelmesine yardımcı olur. Bu estetik müdahale oldukça kısa süre içinde tamamlanır. Kişi çok geçmeden yeniden eski günlük yaşamına dönebilir.

Tedavinin tamamlanıp son bulması için ise doktorun verdiği kremler ya da güneş koruyucuları düzenli bir şeklide kullanılır. Tedavi son bulur. Bu cildi soyma ve yerine alttan yeniden canlı bir derin çıkarma işlemine dayanan kimyasal peeling yönteminde her hangi bir yan etki de yoktur.

Kimyasal Peeling Tedavisi Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Gozenek Tedavisi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi