Varis Tedavisi


Varis Nedir? Nasıl Oluşur?

Varis, diğer adıyla venöz yetmezliği, cilt altındaki kirli kanı toplayan damarlardaki, kapakçıkların bozulmasıyla, kan dolaşımı bozukluğunun meydana gelmesidir. Bacak kaslarının kasılmasıyla, kan karaciğere gider. Yer çekimin etkisiyle geri gelmeye başlar. Ancak varisi olan hastalarda, kanın geri gelmesini engelleyen kapakçıklar, kalıtsal veya başka nedenlerle bozulmuştur. Bu sebeple kirli kan damarlarda birikir ve varis meydana gelir.

Varis, genellikle çok ayakta durmayı gerektiren ağır işlerde çalışanlarda görülür. Hamilelik, menopoz, yaşlılık ve bacak yaralanmaları gibi durumlarda görülebilir.


 • Kaç Çeşit Varis Çeşidi Vardır?
 • Varis Tedavisi
 • Lazer Tedavisi Nasıl Yapılıyor?
 • Varis Tedavisinin Fiyatı Ne Kadardır?
Kaç Çeşit Varis Çeşidi Vardır?

1-Spider venler (kılcal varisler): 1-2 mm dir. Çok küçük çaplı olup, mor ve kırmız renktedirler ve cilt altında belli olmazlar. Bu varis türü çok fazla belli olmayan türdür.

2-Retiküler venler (Orta boy varisler): 2-4 mm’dir. Küçük çaplı bir alandaki toplardamarların görev yapamamasından kaynaklanır.

3-Veriköz venler ( büyük varisler): 4-15 mm’dir ve ciltte rahatlıkla fark edilir ve cilde yakın büyük bir toplardamarın işlevselliğini yitirmesinden kaynaklanır.

Varis Tedavisi

Varis tedavisi için, ortopedi servisine gittiğinizde, sizi kalp damar bölümüne sevk edeceklerdir. Burada doppler çektirmeniz gerekir. Doppler filmi, bacaktaki kan akışını tespit eden bir testtir. Hastalığınız tam teşhisinden sonra, hastane ortamında tedavileri yapılmaktadır. Varis ameliyatı yanında, varis için özel muayenehaneler de vardır.

Özel tedavide, endövenöz lazer, sıvı-köpük, skleroterapi, miniflebektomi, perkütan / RF lazer gibi yöntemlerle, kaçak yapan damarlar tedavi edilir. Daha sonra belli sürelerde kontroller yapılır.

Kalp damar bölümündeki varis ameliyatları, yerini varis için özel olarak açılmış bölümlere bırakmaktadır. Kalp damar bölümündeki ameliyattan hastaların kaçınmasının sebebi, ameliyat sonrası kanamalı ve ağrılı sonuçların meydana gelmesidir.

Lazer Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Birinci şekil, cilt altındaki kılcal damarlardan varisli olanlar, lazer yardımı ile dağlanır. İkinci yöntemde ise, lazer yardımıyla toplardamarın açılması şeklinde yapılır. Bu iki yöntemde ülkemizde uygulanmaktadır. 2000 yıllının başından buyana, ülkemizde varis tedavisi ile ilgili merkezler hizmet vermektedir. Lazer tedavisinde narkoz verilmek suretiyle hasta uyutulmaz. Sadece, tedavi edilecek bacak uyuşturulur. Yürüyerek gelen hasta yine yürüyerek gider ve böylece, ağır ameliyat sonuçlarını yaşamaz.

Varis Tedavisinin Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Varis Tedavisi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi