Bıyık Ekimi


Birçok erkek saç dökülmesinden şikâyet etmektedir. Birçok faklı erkek de bıyık bölgesinde her hangi bir kıl çıkmamasından dolayı rahatsızlık duymaktadır. Genel olarak bu bölgede bir kıl oluşmamasının sebebi genetik nedenlerdir. Ancak bunun haricinde farklı travmatik sebepler nedeniyle de bıyık noktasında kıl oluşmamasına sebep olabilir.

Bunun için de şu an en işe yarar yöntem bıyık ekimi yöntemidir. Bu sayede köse olarak tabir edilen dudağın üst kısmında ki bölgede yoğun bir şekilde kıl oluşumuna destek vermektedir. Bazı zamanlar birçok insan her ne kadar bunun için bir takım ilaç tedavilerine başvuruluyor. Fakat bu ekim yöntemi en güçlü çare olarak göze çarpıyor.


 • Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?
 • Tekrardan Bir Ekim Söz Konusu Mudur?
 • FUE Tekniğinin Farkı Nedir?
 • Bıyık Ekimi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Genel olarak saç ekimine oldukça benzeyen bu yöntemde aynı şekilde ense kısmında bulunan sağlam olan köklerin alınması sureti ile dudağın üst noktasına, bıyık bölgesine uygulanması işlemi ile gerçekleşir. Alınan bu kıl köklerinin transfer edilme noktasında ise genel olarak birbirine sık olarak yerleştirilme söz konusu değildir.

Bu işlem daha seyrek bir şekilde aralıklar bırakılarak yapılır ki, büyüme ve gelişme evresinde her hangi bir sorun çıkmasına engel olsun.

Bıyık ekimi işlemi tamamlandıktan sonra ense kısmından alınan bu kökler aynı özelliklerini korudukları için uygulanan bıyık bölgesindeki kıllar aynı şekilde ve hızla çıkmaya başlar. Bu nedenden dolayı büyüme ve gelişme evresinde ortaya çıkan bu yeni kıllar düzenli olarak kesilmelidir.

Tekrardan Bir Ekim Söz Konusu Mudur?

5 ay gibi bir süre sonra bıyık bölümündeki kıllar belli bir uzunluğa ulaşmasının ardından yeniden bir ekim içine girilir. Bunun nedeni ise hangi noktalarda seyreklik kalmış o noktalar belirlenir ve bu şekilde her hangi bir aralık kalmaması adına sık bir ekim oluşması için ikinci bir işlem ile üst dudak bölgesindeki bu tedavi tamamlanır. Genel olarak bu konuda en fazla tercih edilen yöntem de FUE tekniği olarak geçer.

FUE Tekniğinin Farkı Nedir?

Diğer yöntemlere göre daha hızlı ve sağlıklı bir sonuç vermektedir. Tüm bu işlemler sona erdikten sonra bıyık ekimi yapılan bölgelerde göze çarpan her hangi bir iz oluşumu gerçekleşmez ve bıyıklar doğal bir görüme kavuşur. Bu konuda bilgi almak için iletişim bilgileri kullanılabilir.

Bıyık Ekimi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Biyik Ekimi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi