Kaş Ekimi


Kaşlar yüzümüzdeki önemli bir estetik yapıdır. Yüze ifade veren, göz bölgesinin ve yüzün güzelliğini ön plana çıkaran bu yapının içeriği ve formu değiştirilebilir. Saç ekimi uygulamaları ile kazandığımız tecrübe ve bilgi birikimini kaşlara yönelik olarak istediğimiz şekilde uygulayabilmekte ve kalıcı değişiklikler yapabilmekteyiz. Dökülmüş olan kaşları yeniden oluşturmak ya da mevcut kaş yapısını kalınlaştırmak veya istediğimiz formu vermek, kaş ekimi tekniğindeki başarılarımız sayesinde artık mümkün.

Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi yöntemiyle ve 1 ya da 2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir. İşlem sonrası ağrı ya da rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 4 ila 6 ay gibi bir süre alır.
2 ay sonra hastalar kaşlarını alabilir.

Kaş ekimi lokal anestezi ile rahatlıkla yapılmaktadır. FUE tekniği ve mikromotor yardımı ile alınan kökler tek tek ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye ekilir. Kaş için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih edilen bölge ense kısmıdır. Eğer lokal bir alanda kaş dökülmesi mevcutsa işlem 30 dk gibi bir sürede başarı ile sonlandırılır ve sonuçlar çok yüz güldürücü olmaktadır.

Bazı durumlarda hasta kaşlarını kalınlaştırmak ister. Bu durumlarda şekil belirlenerek her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılmaktadır. Kaş ekimi sonrası alınan kıl köklerinin doğası gereği kaşlarda belli sürelerde uzamalar olmaktadır. Bu nedenle hastalarımızın belirli aralıklarla kaşlarını kısaltmaları gerekebilmektedir. İhtiyaca göre 15 günde ya da ayda bir birkaç dakikalık bir işlemle kaş boyunu düzeltmek hastayı çok rahatsız eden bir süreç değildir.

Genelde kaş şeklini belirlerken hastaların aktif olarak görüşleri alnır. Çoğu zaman ideal kaş şekli ve kalınlığı için geçici boyalarla hasta talebine göre bir şekil belirlenmekte ve ekim işlemi bu şekle göre gerçekleştirilmektedir.


 • Kaş Ekimi Operasyonu
 • Kaş Dökülmesi
 • Kaş Ekimi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Kaş Ekimi Operasyonu

Ense bölgesinde var olan saçlar yukarı kaldırılıp ekilecek kök sayısına göre 1 cm eninde 5 ila 10 cm uzunlığunda yatay bir çizgi şeklindeki alan traş edilip çok ince punchlar kullanılarak mikromotor yardımı ile kıl kökleri alınır. Kıl köklerinin alındığı alan çok küçük olduğu için bu bölgede herhangi bir belirti kalmamaktadır.

Kişinin kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 40 ya da 50 kök ile 400 ila 500 kök arasında greft alınabilir. Ekim işlemi kaş bölgesinde çok farklı olmaktadır. Çünkü kaş çıkış paterni her kişi için çok değişkendir. Burna yakın kısımda daha bir dik açı ile çıkan kaşlar kulaklara doğru yaklaştıkça alınla 40- 45 derece açı olacak şekilde çıkmaya başlar.

Bunun pratikteki önemi ekim esnasında ortaya çıkmaktadır. Ekilen kıl köklerinin açısı özenle hazırlanmalıdır. Çünkü kaşlar yüzümüzde en dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir. En ufak bir ihmalde hastaları çok rahatsız edecek sonuçlar ortaya çıkabilir.

Kaş Dökülmesi

İnsan vucudunda bulunan diğer tüyler gibi kaşlarda da zaman içinde dökülmeler olabilmektedir. Kaş dökülmesi çok farklı sebeplere bağlı olarak gelişebilir. Kaşlar sadece belli bir alanda dökülebileceği gibi bütün olarak da kayıplar olabilmektedir. En sık olarak kaş ekilen hasta grubu kadın hasta grubu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle kontür ya da kalıcı makyaj işlemlerini tecrübesiz kişilere yaptıran hastalarda kaş kayıpları görülmektedir. Bu tip durumlarda kaşların korunamamaktadır. Kontür işleminden memnun kalmayan kişilere yine tecrübesiz kimselerce asitle dövme çıkarma işlemi sırasında daha kötü sonuçlar doğabilmektedir. Kaşların olduğu bölgelerde çok ciddi skar dokuları kalmakta ve bu skar dokularına kaş ekim işlemi yapılması kimi zaman imkansız olabilmektedir. Kaş dökülmesi çoğu zaman strese bağlı faktörler sonucu da gelişebilir.

Strese bağlı gelişen dökülmeler geçici olabileceği gibi kalıcı kaş kaybına da sebebiyet verebilir. Bu yüzden eğer kaş dökülmesinin strese bağlı olduğu düşünülüyorsa 6 ay kadar beklemekte fayda olabilir. Çünkü erken dönemde yapılan tedaviler mevcut kaş köklerine zarar verebilmektedir. Strese bağlı oluşan dökülmeleri en kolay olarak hastalardan alınan bilgilere göre anlamak mümkündür.

Yaşam şartlarındaki değişiklikler, sınav dönemlerinde gelişen saç ve kaştaki dökülmeler bizi stres faktörü olabileceği konusunda uyarmalıdır. Bu hasta grubuna profesyonel olarak destek olmak çok önemlidir. Sorunun geçici olabileceği mutlaka söylenmeli ve hasta uzman bir doktora yönlendirilmelidir. 6 ay sonra kaşlarda dökülme iyice oturmuşsa kaş ekimi tedavisine başlanabilir.

Kaş Ekimi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Kas Ekimi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi