Saç Dökülmesi


Kellik ve saç dökülmesi sorunu geçmişten günümüze kadar yaşanan en popüler problemlerdir. Özellikle erkeklerde görülen kelliğin teknolojinin gelişmesine rağmen kesin bir çözümü bulunamamıştır. Kellikte en büyük etken genetik sebeplerdir.

Saç dökülmesi cinsiyet fark etmeksizin kadın ve erkeklerde eşit oranla görülmektedir. Saç dökülmelerinin yol açtığı kellikte sadece erkelerde değil kadınlarda da görülmektedir.

Kellik kadınlarda erkeklere oranla çok daha az oranda gözükür.

Saç dökülmesi aniden ortaya çıkmaktadır. Kimi bireyler genellikle 6 ay gibi bir süreç içinde saç dökülmesi problemini atlatırken kimi bireylerde ise stresin ve diğer etkenlerin de birleşmesiyle kronik bir hale dönüşebilir.


 • Kadın ve Erkeklerde Yaşanan Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?
 • Kadın ve Erkekte Yaşanan Saç Dökülmesi Sorununun Belirtileri Nelerdir?
 • Kadın ve Erkeklerde Yaşanan Saç Dökülmesi ve Kellik Sorununun Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?
 • Saç Dökülme Tedavisinin Fiyatı Ne Kadardır?
Kadın ve Erkeklerde Yaşanan Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin birçok nedeni mevcuttur. Saç dökülmesi ve kelliğin genel olarak en büyük nedeni genetikle ilgilidir. Ailede olan kellik ileriki nesillere de genler aracılığı ile taşınır.

Genetik etkenli oluşan saç dökülmesi ve kellikte genel olarak belli bir yaş arasında başlar. Bunun yanında aşırı streste saç dökülmesinde oldukça etkendir. Stres dışında ani travma, geçirilen ameliyatlar, kullanılan ilaçlarda saç dökülmesine neden olmaktadır.

Hamilelik de kadınlarda saç dökülmesi sorununa neden olur. Hamilelikten dolayı meydana gelen saç dökülmesi, hamilelik esnasında fark edilmez. Bebeğin doğumunun ardından farkına varılır. Ayrıca aşırı derecede A vitamini tüketimi de saç dökülmesi sorununa neden olmaktadır. A vitamini sadece yiyecekler ile değil, çeşitli ilaçlar aracılığıyla da alınmaktadır.

Bunun yanı sıra diyet uygulayan kadınlarda yetersiz beslenme ve vücudun yeterli miktarda protein almaması da saç dökülmesi sorununu tetikler. Dişilik hormonları ve menopoz dönemi gibi durumlardan dolayı da saç dökülmesi oluşmaktadır.

Anemi yani demir eksikliği probleminden dolayı yaşanan saç dökülmesi problemi de vardır. Saç dökülmesinin nedeni bir otoümmün hastalık olan lupus olabileceği gibi kanser hastalığının tedavisinde kullanılan kemoterapi ya da psikolojik rahatsızlıklarda kullanılan antidepresan da olabilir.

Bütün bunların dışında yaşlanma, anabolik steroid hastalığı, kan sulandırıcı ilaçlar, kilo kaybının oluşumu ve polikistik over sendromu da saç dökülme sorunu oluşturur.

Kadın ve Erkekte Yaşanan Saç Dökülmesi Sorununun Belirtileri Nelerdir?

– Günlük normal dökülen saçın normalden fazla bir oranda dökülemeye başlaması
– Saçta azalmanın fark edilmesi ve saç tellerinde incelme
– Erkeklerde kafanın tepe kısmında açılmaya başlama
– Yere dökülmüş saç tellerinde normal olamayan artış
– Saçın hacminde belirgin olarak azalma

Kadın ve Erkeklerde Yaşanan Saç Dökülmesi ve Kellik Sorununun Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

Günümüzde gelişen teknolojik şartlara rağmen kellik ve saç dökülmesi problemi için kesin ve etkili bir çözüm yolu bulunabilmiş değildir.

Saç dökülmesi sorunu kellikle sonuçlanmadan önce kişinin saç dökülmesi problemini fark etmesi ve buna göre önlem alması gerekmektedir. Ancak genler ile ilgili olan kalıtsal kellik için bir çözüm yolu bulunabilmiş değildir.

Bunun dışındaki sebeplerden kaynaklı saç dökülmesi, nedenlerini oluşturan unsurun tedavi edilip ortadan kaldırılması durumunda saç dökülmesi problemi çözülmüş olur. Saç dökülmesi tedavisi için ne kadar erken başlanırsa o kadar etkili sonuç alınır.

Saç dökülmesi yaşayan hastaya klasik saç ekimi ve popüler saç ekimi olmak üzere 2 farklı çeşidi vardır. Klasik saç ekimi kulak ve saç arasından doku alınarak yapılır. Bu işlem için narkoza gerek yoktur.

Ağrısız bir şekilde hastanın uyutulmasına gerek kalmadan çok kolay şekilde tedavi sağlanmaktadır. Popüler saç ekiminde ise moto motor denen cihaz ile yapılır.

Popüler saç ekiminde dikiş izi olmadığından dolayı hastalar tarafından oldukça çok tercih edilmektedir.

Saç Dökülme Tedavisinin Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Sac-Dokulmesi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi