Saç Pigmentasyonu


İnsan hayatında birçok farklı nedenlerden ötürü saçlarda bir kayıp yaşanır. Örneğin doğal yollar ile dökülme ya da her hangi bir kazadan ötürü belirli bölgelerde kalıcı hasarlar oluşabilir. Bunun için son zamanlarda saç pigmentasyonu uygulaması ortaya çıkarılmıştır.

Bu işlem daha çok saçın az olduğu noktalara yapılır ve her ne kadar dövmeye benzetilse de daha hassas ve dikkat isteyen bir işlem sonunda gerçekleştirilir. Bu işlemin ana kaynağı saç köküne uygulanacak bir takım renklendirici maddelerin uygulanmasına dayanır. Pigmentasyonun Tatu işleminden farkı genel olarak derinin daha yüzeysel bir işlem olmasından kaynaklıdır.

Ancak Tatu işleminde ise kişinin saç bölgesinde daha fazla derine inilerek bir işlem yapılır. Bununla birlikte Tatu daha çok saçın hiç olmadığı noktalara yapılmak sureti ile ilgili bir uygulama iken, Pingmentasyon işlemi ise daha çok özel geliştirilmiş bir kalem ile saçın yoğun olduğu kısımlara yapılabilir.


  • Saç Pigmentasyonu Neden Yapılmaktadır?
  • Saç Pigmentasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?
Saç Pigmentasyonu Neden Yapılmaktadır?

Genel olarak bu işlemin daha fazla kullanılma nedenlerinden biri de uygulama esnasında işlem yapılan noktada daha fazla derine inilmediği için görünüm olarak oldukça gerçekçi bir görüntüye sahip olmasından dolayıdır. Ancak başka yapılan işlemlerde uygulanan fazla derinlik doğal görünümü bozar ve uygulanan renk maddesi de genel olarak dağılır. Bununla birlikte saç pigmentasyonu işlemini yapacak olan doktorun bu alandaki tecrübesi ve yapacağı noktayı iyi anlaması önemlidir.

Ayrıca kullanılacak olan maddenin türü ve işlem adına iğne ucunun derinlik konusu da dikkate alınması gereken konular arasında geçmektedir. Bu işlem sona erdiği zaman kişinin saçlarını çok kısa kestirmiş gibi bir izlenim uyandırır.

Çok yakından bakıldığı zaman bile çoğu kez anlaşılması pek de kolay olmaz. Genel olarak saç rengine uyumlu olarak tasarlanır ve doğal bir görünüm kazandırabilir. Ancak işlem çok kısa kesilmiş bir saç izlenimi yarattığından dolayı sürekli olarak görüntünün bu şekilde kalması adına saçların düzenli bir şekilde kesilme zorunluluğu bulunmaktadır.

Belirli bir noktadan bakıldığı zaman saç köklerinde kalınlık gibi bir izlenim yaratır ve saçlar daha sıkmış gibi gösterir.

Saç pigmentasyonu yöntemi genel olarak saç bölgesinde oluşan bir takım sorunları kapatma konusunda işe yaracak yöntemler arasında sayılabilir.

Saç Pigmentasyonunun Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Sac Pigmentasyonu

Sizi Arayalım!
Adres

Polat Tower Residence Fulya Mah.
Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


Bizi Arayabilirsiniz!

+90 549 440 4850


E-Posta Adresimiz

info@norvecklinik.com


Randevu Alın!

İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

Kaliteli ve Doğru Hizmet


Kaliteli ve Doğru Hizmet

Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
Estetik-Diş-Obezite
Saç Ekimi