Sakal Ekimi


Kıl kökü ekimi yalnızca saç bölgesi için geçerli değildir. Ekim dendiğinde akla direk olarak saç ekimi gelmektedir. Fakat kelleşme ya da dökülmeler yalnızca saçlar için geçerli değil sakal ve bıyık bölgesi içinde geçerlidir. Bu sebeple sakal ekimi uygulaması sıklıkla yapılmakta ve özellikle genç erkekler tarafından tercih edilmektedir. Sakal erkeğin makyajı olarak anılan çok önemli unsurlardan bir tanesidir. Kişiyi tamamen değiştiren ve çok daha olgun görünmesini sağlayan bu unsurda oluşabilecek herhangi bir sorun kişinin görünümüne doğrudan etki edecektir.

Sakallarda yer yer oluşan açılmalar ve dökülmeler sakal ekimi operasyonunu gerektirecektir. Bu tarz sakal ve bıyık ekimi tarzı operasyonlar saç ekimi ile son derece benzerdir. Aynı mantıkla çalışan ve kişinin kalıcı sakallara sahip olmasını sağlayan sakal ektirme uygulaması hayali kurulan sakallara sahip olunmasını sağlayacaktır. Sakal ekimi denince akla fue tekniği gelmektedir. Bu teknik saç ekiminde de kullanılan en popüler ve avantajlı kıl ekimi tekniğidir. Bu sebeple sakal ve bıyık bölgesinde de kullanılan bu teknik kalıcı sakallar elde edilmesine yardımcı olacaktır.


 • Sakal Ekimi Kimlere Uygulanmaktadır?
 • Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?
 • Sakal Ekimi Sonrası Süreçte Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Sakal Ekimi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?
Sakal Ekimi Kimlere Uygulanmaktadır?

Sakal ekimi uygulaması sakalları konusunda şanssız olan erkeklerin ilk tercihlerinden bir tanesidir. Bu uygulama daha çok genç erkekler tarafından tercih edilmekte ve yaptırılmaktadır. Bunun sebebi gençlerde sıklıkla görülen sakal dökülmesi ya da çıkmaması durumudur. Sakallar ve bıyıklar ergenlik döneminde çıkmaya başlayacaktır. Bu süreçten itibaren istediği gibi bir sakala sahip olmayan erkeklerin sakal ektirme uygulamasına yönelmeleri çok daha doğru olacaktır.

Bunun yanı sıra sakalları büyük oranda deforme olmuş ya da çeşitli problemlerden dolayı yer yer dökülmüş olan erkeklerinde sakal ekimine yönelmeleri mümkündür. Bu tarz özel yöntemler sayesinde yaşanan boşluklu görünüm giderilecek ve daha gür çıkan sakallara sahip olunacaktır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi nasıl yapılır dendiğinde akla direk olarak saç ekimi gelmektedir. Sakal ektirme uygulamasının yapılışı da saç ekimi ile benzerlik göstermektedir. Bunun için ilk adım olarak hastanın sakallarının çıkması beklenecek ve ortaya çıkan görünüm incelenecektir. Kişinin yüzündeki boşluklar tespit edilecek böylece hangi bölgelere sakal ekimi yapılacağı anlaşılmış olacaktır. Daha sonra ise uygulamaya geçilecektir. İstenmeyen bölgelerdeki kıllar alınacak örneğin; ense bölgesinden gerekli olduğu kadar kıl kökü çıkartılacak ve özel cihazlar ile belirlenen bölgelere aktarılacaktır.

Ne kadar kıl kökü kullanılacağı kişinin sakal durumuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Sakallar ekilirken kişinin acı ya da ağrı hissetmemesi için yüz bölgesine anestezi etkili kremlerin kullanılması mümkündür. Yapımı son derece basit olan ve kısa süren sakal ektirme operasyonu her yaş grubundan erkek için uygundur. Bunun için ilk olarak ergenlik dönemini bitmesi beklenecek ve yeni sakallar çıkmadığı müddetçe sakal ekimi operasyonu yapılacaktır.

Sakal Ekimi Sonrası Süreçte Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sakal ektirme kısa süreli bir operasyon olsa da sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki sakalların yıkanmasıdır. Yıkama işlemi hemen yapılmamalı ve sakallarının tutunduğundan emin olunan sürede yani 2 ya da 3 gün sonra yapılmalıdır. Bu süreçte sakalların yerine daha iyi tutunması için kaşkol tarzı ürünlerden uzak durulmalı ve kesinlikle pansuman yapılmamalıdır.

Yüzün açıkta bırakılması iyileşme hızının artmasını sağlayacak ve böylece kişi günlük hayatına çok daha kısa bir süre içerisinde geri dönebilecektir. İlk haftalarda çıkan sakalların dökülmesi mümkündür. Bu son derece doğal bir durumdur. Daha sonra 3-4 ay içerisinde gerçek ve kalıcı olan sakallar çıkacaktır. Bu sayede sakal ekimi tamamlanmış olacak ve bölgede hiçbir boşluk kalmayacaktır.

Sakal Ekimi Ameliyatının Fiyatı Ne Kadardır?

Biliyoruz ki olmak istediğiniz operasyondan önce fiyatını öğrenmek istiyorsunuz. Malesef ki bu konuda, internet üzerinden bilgilendirme yapamamaktayız. Fiyatlarımızı öğrenmek için bize numaranızı bırakabilir ve bilgilendirmek için sizi arayabiliriz. Ayrıca iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ve çalışma arkadaşlarımızdan detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.


Sakal Ekimi

Sizi Arayalım!
  Adres

  Polat Tower Residence Fulya Mah.
  Fulya Şişli, 34394 Şişli/İstanbul


  Bizi Arayabilirsiniz!

  +90 549 440 4850


  E-Posta Adresimiz

  info@norvecklinik.com


  Randevu Alın!

  İletişim bilgileriniz bize bırakın ve sizi arayalım.

  Kaliteli ve Doğru Hizmet


  Kaliteli ve Doğru Hizmet

  Copyright © 2009–2018 Norveç Klinik. All rights reserved.


  Yasal Uyarı : Bu site kişileri bilgilendirmek, amacıyla hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Branşlarımız

  • Estetik
  • Diş
  • Obezite

  Hizmetlerimiz

  • Havalimanı Transferi
  • Otel Rezervasyonu
  • Tercümanlık Hizmeti
  Estetik-Diş-Obezite
  Saç Ekimi